Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Ekspert: Kremli propaganda töötab efektiivselt piiratud mastaapides

Moskva Kreml
Moskva Kreml Autor/allikas: AFP/Scanpix

Venemaa välispoliitika ekspert, professor Valeri Solovei sõnul töötab Kremli propaganda efektiivselt ainult piiratud mastaapides ehk see on efektiivne väljaspool Venemaad elavate venekeelsete hulgas.

Venemaa välisministeeriumi Moskva riikliku rahvusvahelise suhete instituudi avalike suhete kateedri juhataja Solovei rääkis usutluses Postimehele, et Kremli propaganda on edukas näiteks nii Baltimaades kui ka Saksamaa venekeelse kogukonna hulgas.

"Mis puudutab Russia Todayd, siis neil on Euroopas tühine auditoorium. Veel 2014. aastani ületas nende vaatajaskonna kasvutempo Al Jazeera oma, kuid pärast 2014. aastat on kasvudünaamika olnud negatiivne," märkis Solovei.

Tema sõnul pakub Russia Today võimalust saada infot "kolmandale maailmale": Ladina-Ameerikale, Indiale, Kagu-Aasiale, kus ta on alternatiiviks ingliskeelsetele kanalitele.

"Euroopas sel kanalil erilist edu pole, kuid see-eest suudavad Venemaa enda telekanalid äga efektiivselt mõjutada välismaal elavat venekeelset elanikkonda," kinnitas Solovei.

Solovei sõnul on Venemaa propagandistlik võimekus ülevõimendatud, sest tänapäeva Venemaa pole Nõukogude Liit, millel oli selgelt antikapitalistlik ideoloogia ning mis pakkus alternatiivset maailma- ja elukorraldust, vaid tänapäeva Venemaa on kapitalistlik ehkki sel on palju defekte.

"Venemaa televisooni eesmärk on tugevdada Venemaa positsioone välispoliitilistes küsimustes," märkis Solovei ja rääkis, et üldiselt on Venemaa propaganda eesmärk tugevdada teatavate marginaalsete poliitliste jõudude positsioone, kes on valmis asuma koostööle Venemaaga, et nõrgestada Venemaa-vastast koalitsiooni.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: