Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti avas esimese aukonsulaadi Cincinnatis

Eva-Maria Liimets, Eerik Marmei ja Mary B. Nippert.
Eva-Maria Liimets, Eerik Marmei ja Mary B. Nippert. Autor/allikas: välisministeerium

Eile avasid Eesti suursaadik Ameerika Ühendriikides Eerik Marmei ja Eesti peakonsul New Yorgis Eva-Maria Liimets Eesti esimese aukonsulaadi Cincinnatis. Eesti aukonsul on Mary B. Nippert, kelle konsulaarpiirkond on Ohio ja Kentucky osariigid.

Suursaadik Eerik Marmei avaldas heameelt, et Eesti aukonsulite võrgustik Ameerika Ühendriikides kasvab. "On suur rõõm, et Eestil on nüüd aukonsul Ohios ja Kentuckys. Aukonsul Nippert aitab kindlasti kaasa nii Eesti majandushuvide ja kultuuri tutvustamisele piirkonnas kui ka hõlbustab asjaajamist kohalike eestlaste jaoks, kes ei pea enam näiteks passide kättesaamiseks New Yorki või Chicagosse reisima," lisas suursaadik.

Nipperti sõnul on nii Ohios kui Kentuckys kõrgelt arenenud tehnoloogiatööstused, mis on heaks lähtepuntiks suhete arendamisel Eestiga. Samuti soovib aukonsul pöörata tähelepanu ka koostöö edendamisele hariduse valdkonnas, sest mõlemas osariigis asuvad mitmed rahvusvaheliselt tunnustatud ülikoolid.

Mary B. Nippert on õppinud Cincinnati Ülikoolis, Ameerika Gemmoloogia Instituudis ning Oxfordi Ülikoolis. Ta on Ohio osariigis asuva juveelipoe omanik ja juhataja, lisaks tegeleb Nippert ka kunsti ja fotograafiaga. Ta on aktiivne mittetulundussektoris, osaleb vabatahtlikus tegevuses ning kuulub mitmete organisatsioonide juhatusse. Aktiivse tegevuse eest on Nippertit tunnustanud ka Ohio osariigi võimuinstitutsioonid. Mary Nippert on Eestiga seotud vanavanaema kaudu.

Toimetaja: Aleksannder Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: