Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Soome lõdvendab oma alkoholipoliitikat

Soome valitsuserakonnad jõudsid täna kokkuleppele riigi alkoholipoliitika uutes põhimõtetes, mis leevendavad oluliselt riigi senist jäika poliitikat. Tervishoiuorganisatsioonid ei rõõmusta.

Kui siiani sai Soomes osta alkoholi spetsiaalsetest Alko-poodidest, siis nüüd hiilivad kanged õlled, siidrid ja kokteiljoogid (longerod) toidupoodidesse. Alko-poeketi lahtiolekuaegu aga pikendatakse kella 20-lt 21-le, vahendas yle.fi.

Poe põhimõttel hakkavad tegutsema ka baarid ja restoranid, kellele antakse õigus kuni 5,5-protsendise kangusega alkoholi kaasa müüa, sama kehtib ka väiksematele pruulikodadele. Samuti saab baaris alkoholi tarbida edaspidi kella neljani öösel.

Ka võivad 16-aastased järelevalve all alkoholi tarbida.

Kui varasemalt olid festivalidel spetsiaalsed õllealad, siis nüüd need piirangud kaovad.

Seni piiratud alkoholireklaam lastakse vabaks. Muuhulgas võivad tootjad ja hulgimüüjad esitleda oma toodete nimekirja trükituna või veebis ning reklaamida happy hour'it.

Samuti võib hakata kodus ise piiranguteta alkoholi tootma.

Lisaks on valitsuserakonnad leppinud kokku alkoholitootjate välismaise veebikaubanduse vabaks laskmises. Nüüd läheb asi ministritele arutamiseks.

Soome tervishoiuorganisatsioonid on plaanitavat leebemat alkoholipoliitikat juba teravalt kritiseerinud, leides, et see ei aita kuidagi alkoholitarbimise vähendamisele kaasa ning et see annab ühiskonnale vale signaali.

Eesti praeguse valitsuse alkoholipoliitika seevastu liigub täiendavate piirangute suunas, millest Soome end just vabastamas on.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: