Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Justiitsministeerium tahab elatisvõlgnikud muuta sunnismaiseks

Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Justiitsministeerium saatis huvirühmadele arvamuse avaldamiseks eelnõukava, millega tahetakse seada elatisvõlglastele täiendavaid piiranguid ning survestada neid oma kohustusi täitma.

Kavas on pakutud, et kohtutäiturile võiks anda õiguse hinnata võlgniku tegeliku töötasu suurust, kui esineb kahtlus, et osa võlgniku töötasu makstakse mustalt, ning nõuda see tööandjalt sisse, ütles ministeeriumi pressiesindaja Maria-Elisa Tuulik ERR.ee-le.

Tõhusamaks tahetakse muuta võlgniku sõiduki ja muu liiklusregistrisse kohustuslikus korras registreeritava vara arestimist ning võlgnike sõiduki kättesaamisel tuleks teha koostööd politsei ja kolmandate isikutega, kellel on teavet võlgniku sõiduki asukoha kohta.

Ette on nähtud ka sellised mõjutusvahendid nagu elatisvõlgniku välisriiki reisimise piiramine, nende passi kehtivuse peatamine, võlgniku reisimise keelamine laeva, rongi või lennukiga, mis suundub Eestist välja.

Viimase ettepanekuna on väljatöötamiskavatsuses elatisnõude rahuldamine võlgniku kogumispensioni fondidest.

"Valitsus on võtnud oma südameasjaks parendada ühe vanemaga elavate laste elu ja tagada ka neile lastele piisav majanduslik heaolu. Selle aasta märtsis jõustus rida muudatusi, mis teevad elatisvõlgnike elu keerulisemaks, kuid lisaks oleme välja töötanud veel uue meetmete paketi, mis kehtestab täiendavad piirangud," ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.

Reinsalu märkis, et kui inimesel on võimalik reisida välisriiki, siis peaks ta suutma ka oma lastele elatist maksta. "Sellise otsuse saaks teha kohus ja võlgniku õigusi piiratakse seni, kuni ta hakkab elatist korrapäraselt maksma," ütles ta.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: