Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Demokraatliku Partei vastast küberrünnakut uurivad nii FBI kui ka Kongress

Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) peahoone Washingtonis.
Föderaalse Juurdlusbüroo (FBI) peahoone Washingtonis. Autor/allikas: AFP/Scanpix

Föderaalne Juurdlusbüroo (FBI) teatas täna, et nende eksperdid uurivad küberrünnakut, mis sooritati eelmisel kuul Demokraatide Rahvuskomitee (DNC) serveri vastu. Tõenäoliselt Vene päritolu häkkerite poolt saadud andmeid on asunud nüüd Demokraatliku Partei kongressi ajal avalikustama keskkond Wikileaks.

"Sellise ulatusega andmeleke on asi, mida me võtame väga tõsiselt ning FBI jätkab uurimist ja võtab vastutusele need, kes küberruumis ohtu kujutavad," seises Reutersi vahendatud FBI teates.

Küberrünnakust on antud ülevaade ka Kongressi esindajatekoja luurekomisjoni liikmetele ning rünnaku päritolu ja võimalikke seoseid Venemaaga on kavas edasi uurida.

"Kui see häkkimine on seotud Venemaaga, poleks see esimene kord, kui Kremli ja tema toetajatega seotud küberrünnakute abil üritatakse teistes riikides poliitilisi protsesse mõjutada," märkis demokraadist rahvasaadik Adam Schiff.

"Hillary Leaks" koosneb rohkem kui 19 000 e-kirjast

Täna algab Philadelphias Demokraatliku Partei parteikongress, kus kinnitatakse ametlikuks presidendikandidaadiks endine USA välisminister Hillary Clinton. Samal ajal aga räsib erakonda andmelekkeskandaal, mille niidid viivad Clintoni kampaaniameeskonna väitel Kremli häkkeriteni.

USA Demokraatide Rahvuskomitee (DNC) juhtkond on sattunud skandaali keskmesse seoses internetti lekkinud elektronkirjadega, millest selgub, et senaator Bernie Sandersi presidendikampaaniat üritati parteisiseselt igati nurjata.

Internetti lekkis rohkem kui 19 000 elektronkirja, mis annavad erakonna siseelu kohta üsnagi räpase pildi.

Wikileaks ei avaldanud kirjade päritolu, kuid teada on, et eelmisel kuul murdsid tõenäoliselt venelastest häkkerid Demokraatide Rahvuskomitee (DNC) serverisse sisse.

Wikileaksi kinnitusel on tegemist DNC "seitsme võtmeliikme" kirjavahetusega ja see on alles esimene osa uuest seeriast Hillary Leaks.

Andmelekke tagajärjel on juba tagasi astunud DNC esimees Debbie Wasserman Schultz.

Clintoni meeskond: Kreml üritab Trumpi võidule aidata

Clintoni kampaaniameeskond süüdistas taas Venemaad sekkumises USA presidendivalimistesse ja selles, et küberrünnaku abil üritab Kreml Trumpi võidule aidata.

"Eksperdid ütlevad meile, et Venemaa riikliku taustaga tegijad murdsid sisse DNC andmebaasi, varastasid need e-kirjad ja avaldavad neid eesmärgiga aidata Donald Trumpi," rääkis kampaaniajuht Robby Mook.

"Ma ei usu, et see on juhus, et neid e-kirju avaldatakse vahetult enne meie parteikongressi," nentis ta CNN-ile antud intervjuus. "See ei ole minu arvamus. See on see, mida eksperdid meile ütlevad."

Trumpi kampaaniameeskond lükkas süüdistused tagasi.

Trumpi kampaaniajuht Paul Manafort ütles ABC saatele "This Week", et demokraatide väited on "absurdsed" ning Clintoni meeskond üritab vaid "vett segada".

"Need e-kirjad näitavad, et [demokraatide] valimisprotseduur oli selgelt kallutatud ning et Bernie Sandersil polnud kunagi mingit võimalust," märkis ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: