Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Venemaa nimetas Levada keskuse välisagendiks

{{1473172268000 | amCalendar}}
Levada keskuse direktor Lev Gudkov AP/Scanpix
Levada keskuse direktor Lev Gudkov AP/Scanpix

Venemaa seni kõige usaldusväärsemaks peetud arvamusuuringute keskus Levada nimetati välisagendiks.

Venemaa valitsus tembeldab nii organisatsioone, kes saavad välisriikidelt toetust ja ei ole seetõttu usaldusväärsed, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Justiitsministeeriumi teatel ei tohi Levada oma uurimustes seepärast kajastada tuleval nädalal toimuvaid Venemaa riigiduuma valimisi.

Levada nimetab valitsuse otsust selgeks "poliitiliseks tsensuuriks" ning valitsuse poolt pandud pitseri tõttu ei ole organisatsioonil enam võimalus sõltumatuid uuringuid jätkata.

"Toetust kaotav režiim, laieneva rahulolematuse ja kriitika all, alustab kõigi sõltumatute allikate mahasurumist," kommenteeris Levada keskuse juht Lev Gudkov.

Euroopa Liit avaldas täna Venemaa valitsuse otsuse üle pahameelt.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: