Prantsuse siseminister: kolmandik Calais' laagrist on tühjendatud

Foto: SIPA/Scanpix

Prantsusmaa ametivõimud on tühjendanud kolmandiku Calais' põgenikelaagrist, teatas siseminister Bernard Cazeneuve.

Laagri likvideerimist alustati esmaspäeval, vahendasid ERR-i teleuudised.

Laagri tühjendamine on siiani kulgenud rahulikult, aga abitöötajad hoiatasid, et öö jooksul on olnud juhtumeid, kus on süüdatud tualette ja loobitud politseinikke kividega. Seega on oht, et pinged võivad kasvada.

Laagris on ligi 6500 inimest, kes jagatakse laiali vastuvõtukeskusesse üle riigi.

Calais's on ka vähemalt 1300 alaealist ning Prantsusmaa ootab Suurbritannia panust nende abistamisel. Cazeneuve'i sõnul on Suurbritanniaga selles küsimuses ka kokkulepe saavutatud.

"Võin ühtlasi teatada, et saavutasime kokkuleppe kahes punktis: esiteks eraldavad britid veel 40 miljonit eurot Calais' abistamiseks. Teiseks võtab Suurbritannia vastu kõik saatjata alaealised, kelle puhul on tuvastatud, et neil on sugulasi Suurbritannias. Alates kokkuleppe sõlmimisest on juba 300 alaealist kanali ületanud, seejuures 200 möödunud nädala jooksul," selgitas minister.

Calais's viibiva ERR-i korrespondendi Johannes Tralla sõnul oli olukord esmaspäeval veel rahulik, kuid murrangulised sündmused leiavad aset just teisipäeval, kui võimud asuvad laagrit ennast lammutama. Nimelt seni on bussidega lahkunud peamiselt need migrandid, kes on olnud ise vabatahtlikult valmis ametlikesse keskustesse kolima ehk on sisuliselt loobunud plaanist Suurbritanniasse pürgida.

Samas intervjueeris Tralla laagris ehk nn Džunglis ka neid migrante, kes kinnitasid, et ei kavatse Calais'st kuhugi minna.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: