Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Fotod: Calais' migrandilaager on tühjendatud

{{1477482710000 | amCalendar}}

Kolmapäeval teatasid Prantsuse võimud, et Calais' migrandilaager on tühjendatud. Möödunud ööl aga puhkesid seal tulekahjud.

Prantsuse võimud teatasid, et on lõpetanud nn džungli migrandilaagri tühjendamise, vahendas BBC.

Laagri lammutamine algas esmaspäeval ning seal elavaid migrante on paigutatud elama uutesse ajutistesse varjupaikadesse üle kogu riigi. Laagris elas hinnanguliselt kuus kuni kaheksa tuhat inimest.

Möödunud ööl aga süüdati laagrisse viiva peatänava ääres olevad onnid põlema. Pole aga teada, kes kümned tulekahjud tekitas. Laagris viibiva BBC ajakirjaniku Simon Jones'i hinnangul võis olla tegemist nende migrantide viimase vastupanuga, kes ei taha laagrist lahkuda.

Mitu isepüstitatud kauplust hävisid ning põlema pandi ka abiorganisatsiooni buss, mida kasutati naiste ja laste aitamises.

Tulekahjude tõttu saadeti laagrisse politseinikke juurde.

"Migrantide kogukonna traditsioon on hävitada oma kodud enne lahkumist," ütles Pas-de-Calais' prefekt Fabienne Buccio BFMTV-le.

Calais' politsei peadirektori sõnul ütlesid migrandid aga, et tulekahjud süütasid aktivistid.

"Öösel oli mitu tulekahju. Iga kord kui üks ära kustutati, süttis teine. See oli selgelt tahtlik. Tuletõrjujad tulid liiga hilja. Pikka aega olime vaid meie, migrandid ja vabatahtlikud, kes tuld kustutasid," rääkis laagris elav Mahmoud al-Saleh AFP-le.

"Me teame, et möödunud ööl magasid nn džunglis sajad lapsed, silla all, samal ajal kui nende ümber olid tulekahjud. Me teame, et paljud neist põgenesid. See on lastele väga ohtlik olukord," ütles Dorothy Sang organisatsioonist Save The Children.

Laagri lammutamise käigus on osa sealsetest elanikest ka jäänud kadunudks. Kardetakse, et nad naasevad hiljem ning seavad laagri uuesti üles.

Eelmisel aastal saabus Euroopasse üle miljoni migrandi, kellest paljud põgenevad Süüria kodusõja eest. EL-il on olnud aga raskusi suure migranditulvaga toime tulla ning riikide vahel on tekkinud erimeelsused, kuidas parimal viisil inimesi ümber paigutada.

Euroopa Liidu ja Türgi kokkulepe on vähendanud migrantide saabumist Kreeka kaudu, kuid selle asemel on suurenenud saabumiste arv üle Vahemere Liibüast.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: