Lätis alustati uut kriminaalmenetlust, millega on kaudselt seotud ka ärimees Ossinovski ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1478004737000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Läti majanduspolitsei on alustanud kriminaalmenetlust seoses projektiga, mis puudutab kuue riigiettevõttele Pasazieru Vilciens kuuluva diiselrongi remontimist. 22 miljoni euro suuruse hanke võitis kaks aastat tagasi DMU Vilcieni, mis on seotud ka Eesti päritolu ärimehe Oleg Ossinovskiga.

Uurimist rongiremondiprojekti asjus alustati majanduspolitsei poolt juba augustis, kuid oktoobris alustati juba kriminaalmenetlust ning seda peamiselt eesmärgiga saada ligipääs kõikidele huvi pakkuvatele dokumentidele, vahendas Läti rahvusringhäälingu uudisteportaal saadet "Panorama".

EttevõtetPasazieru Vilciens polnud varem kriminaalmenetluse alustamisest teavitatud ning firma esindajad väitsid, et nad olid majanduspolitsei varasema uurimisega igatio koostööd teinud.

Ühegi isiku vastu pole kriminaalmenetluse raames veel kahtlustust esitatud, kuid telesaate andmetel on uurijatel kavas anda hinnang raudtee-ettevõtte juhtide ja mõnede transpordiministeeriumi ametnike tegevusele.

Audiitorfirma KPMG Baltics, kes projekti auditeeris, jõudis järeldusele, et kavandamisfaasis ei võetud kõiki riske arvesse ning et hankedokumentides esines puudusi. Samuti kaotati osa Euroopa Liidu toetusest, sest projekti rakendamisel esines viivitamist.

Riigiettevõte Pasazieru Vilciens sai 19. septembril kätte viimase kaasajastatud ja remonditud diiselrongi ning seega sisuliselt on kokku 19 diiselrongi moderniseerimisprojekt lõpule viidud.

Projekti eelarve oli ligi 22 miljonit eurot, sealhulgas Euroopa Liidult saadi 9 miljonit ja 1,5 miljonit Läti riigilt. Ettevõtte enda panus projekti ületas 11,6 miljonit eurot. Remondiga tegelenud ettevõtted aga pidid maksma lepingu täitmisega viivitamisest tulenevat trahvi 2,2 miljonit ning selle võrra riigiettevõtte oma panus lõppkokkuvõttes vähenes.

Kokkulepe 19 diiselrongi renoveerimiseks allkirjastati 2014. aasta 31. jaanuaril ja töö pidi algse tähtaja kohaselt valmis olema 2015. aasta septembris, mida seejärel pikendati tänavu 30. juunini.

Remonti teostanud firma DMU Vilcieni on kolme firma ühisettevõte ning üheks neist firmadest on Oleg Ossinovski suurosalusega AS Daugavpils Lokomotīvju Remonta Rūpnīca.

Oleg Ossinovski: DMU juhid on tuunistajatena üle kuulatud, pretensioone ettevõtte vastu pole

Oleg Ossinovski ütles "Aktuaalsele kaamerale", et DMU Vilcieni juhid on üle kuulatud tunnistajatena ning politseil tema teada ettevõtte suhtes pretensioone pole.

"Niipalju kui mina tean, siis firmale DMU Vilcieni mingeid pretensioone ei ole. Nemad ei ole selle protsessi osalised ja päris kindlasti pole nad süüdistatavad ega kahtlusalused," rääkis Ossinovski

"Minu arusaamist mööda on tegu sisepoliitilise küsimusega. See küsimus on seotud valitsusega, mis seda konkurssi korduvalt pikendas. Meile mitte mingisuguseid pretensioone ei ole. Küsimused, mis meile esitati, olid suuremalt osalt seotud Läti valitsuse, mitte äritegevusega," lisas ta.

Toimetaja: Laur Viirand

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: