Tartu- ja Harjumaale kuhjunud rehvihunnikud likvideerib Ragn-Sells ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1478105840000 | amCalendar}}
Foto: Postimees/Scanpix

Keskkonnainspektsioon ja vanarehvide käitlemise riigihanke võitnud aktsiaselts Ragn-Sells kirjutasid alla lepingule, mille järgi hakkab Ragn-Sells asendustäitmise korras käitlema Tartu- ja Harjumaale kuhjunud rehvihunnikuid.

Raadil ootab ümbertöötlemist 14 000 tonni rehve. Keskkonnainspektsiooni hinnangul pole MTÜ Rehviringlus, OÜ Rubronic ja AS Kuusakoski rehvide ümbertöötlemisega hakkama saanud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Raadil asuva Eesti suurima rehvihunniku ümbertöötlusse suunamiseks sõlmis keskkonnainspektsioon lepingu AS Ragn-Sellsiga. Töid peab Ragn-Sells alustama hiljemalt 1. detsembril ja esimese kolme kuuga loodetakse ümbertöötlusse suunata 1000 tonni rehve.

Lepingu järgi maksab riik rehvide ümbertöötlusse suunamise eest Ragn-Sellsile. Riigile peavad tehtud kulutused tagasi maksma Rehviringlus ja selle lepinguline alltöövõtja Kuusakoski ning Rubronic.

"Proportsioonid on umbes 30 protsenti Kuusakoski, 60 protsenti Rehviringlus ja kõige väiksem osa on Rubronicul. Põhimõte on see, et mis firma rehvid sinna kogunenud on," selgitas keskkonnainspektsiooni Tartumaa büroo juhataja Tanel Türna.

Septembris kaebas MTÜ Rehviringlus keskkonnainspektsiooni asendustäitmise peatamiseks kohtusse. Rehviringluse juhatuse liige Aarne Solvak ei soovinud teemat kohtumenetluse poolelioleku tõttu "Aktuaalsele kaamerale" kommenteerida.

OÜ Rubronic juhatuse esimehe Siim Lauri sõnul ei suutnud Rubronic piisavas koguses rehve käidelda, kuna lähim, Lätis asuv jäätmekäitlustehas ei saanud vajalikul hetkel Eesti rehve ümbertöötluseks vastu võtta.

Lauri sõnul probleemi ei oleks, kui rehve saaks ka Eestis ümber töödelda.

"Meil on Eestis ise neid rehve vaja kuskil nii-öelda põletada ehk utiliseerida, aga tänasel hetkel ei ole Eestis võimalust kuhugi neid rehve panna. Meil on Eestis olemas suur Eesti Energia, kellel on Irus võimalik põletada rehve. Järgmisel aastal, mina väga loodan, et avaneb see uks," ütles Lauri.

"Lepingujärgselt me oleme kohustatud taaskasutama rehve mitte ainult Raadilt, vaid ka Reolast ja Tallinna lähedalt Loolt. Kui me viimasel ajal vaatame, mis Eestis toimub, siis võib juhtuda, et siin tekib ka mõni taaskasutusvõimekus," rääkis Ragn-Sellsi juhatuse esimees Rain Vääna.

Keskkonnainspektsioon loodab, et 2017. aasta lõpuks Raadil rehvihunnikut enam ei ole.

Toimetaja: Priit Luts, Merili Nael, Susann Kivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: