Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Eesti Energia ootab luba, et vanarehvide probleem lõplikult lahendada

Eesti Energia ootab Euroopa Komisjonilt luba, et kasutada õlitootmisel vanarehvide haket ja lahendada nii üks keskkonnaprobleemidest.

Eelmisel aastal tegi Eesti Energia kolm vooru katseid, kus oli kõrval sõltumatu mõõdistaja, kes mõõtis õhuheitmete ja lõpptoodangu kvaliteeti ning tegi raportid.

"Need raportid on tänaseks esitatud keskkonnaministeeriumile, kes omakorda valmistab ette taotlust Euroopa Komisjonile, kust ta peab saama nn jäätme lakkamise loa. Seda luba on vaja selleks, et jäätmest toota kasulikku tooret, mis on siis kütteõli," rääkis Eesti Energia juhatuse esimees Hando Sutter.

Kui luba saadakse, on ettevõte valmis kohe tööstuslikult alustama vanarehvidest õli tootmist.

"Liigume plaanipäraselt ja koostöö ministeeriumiga on hea. Niipea, kui luba laekub, alustame. Selle aasta jooksul loodame sellega ühele poole saada," täpsustas Sutter.

Mahud, mida Eesti Energia on võimeline käitlema, kataksid ära Eesti ja tegelikult kogu lähiregiooni.

"Ütleme nii, et Raadi lennujaama saame kiiresti puhtaks. Meie võimekus on oluliselt suurem, kui Eestis või isegi regioonis vanarehve tekib," ütles Sutter.

Tehniliselt on Eesti Energia võimekus lisada põlevkivile kaheksa protsenti rehvihaket.

"Kui võtame kogu oma õlitootmisvõimekuse, siis see kogus on väga suur. Ilmselt kohe me selle koguseni ei jõua. Siin on mitmeid teisi piiranguid, aga vähemalt kõik see, mis puudutab Eesti vanarehve, sellega saame ilusti hakkama," lisas Sutter.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: