5 uudist, mida teada täna hommikul

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Päeva sissejuhatus 8. novembril. Autor/allikas: ERR

Uudised, mis täna päeva vormivad, on siin: Reformierakond peab otsustama, kas lahkub valitsusest. USA presidendivalimised lõppevad homsega. Sajab lund ja on libe, Linda Line katkestas reisid Soome. Bussides tehakse turvavöö kontrolli.

Valitsuspartnerid küsisid lahutust - mis saab edasi?

Eile õhtul esitasid IRL ja SDE Taavi Rõivasele ettepaneku tagasi astuda. Reformierakonna juhatus kogunes olukorda arutama täna kell 9 hommikul ja peaks lähitundidel teada andma, mida otsustatakse.

SDE esimees Jevgeni Ossinovski kinnitas "Ringvaates", et alustatakse konsultatsioone uue enamusvalitsuse moodustamiseks ning järgmine peaminister võiks olla Keskerakonna esimees Jüri Ratas. IRL kinnitas samuti, et on valmis osalema konsultatsioonides uue enamus-valitsuse moodustamiseks.

Eile päeval andsid opositsioonierakonnad riigikogule üle Taavi Rõivase umbusaldusavalduse, millel on 41 saadiku allkiri. Avaldust hääletusele ei võetud. Selleks, et Rõivas oleks kohustatud tagasi astuma, oleks umbusaldusavaldusel vaja 51 häält.

USA presidendivalimiste lõppakord

Eesti aja järgi 24 tunni pärast peaks selguma, kas Ühendriikide 45. president on Hillary Clinton või Donald Trump. Hääletus toimub täna. ERR.ee hoiab sündmustel kätt pulsil otseblogis.

Viimaste arvamusküsitluste tulemused näitavad, et demokraatide kandidaat Hillary Clinton on säilitanud napi edumaa vabariiklasest kandidaadi Donald Trumpi ees.

Telekanali CBS tellitud üleriigiline küsitlus näitas, et Clintonit toetas 45 protsenti ja Trumpi 41 protsenti vastanutest. 28 osariigis on püstitatud ka eelhääletuse rekord. Uudisteagentuuri AP hinnangul võib eelhääletusel osalenud valijaid olla üle 50 miljoni.

Antud on ka nende valimiste ainus "kosmosehääl". Seda tegi praegu Rahvusvahelises Kosmosejaamas viibiv astronaut Shane Kimbrough.

Kel on Clintonist-Trumpist tüdimus, saab panna enda teadmisi proovile ERR-i multimeediatoimetuse tehtud mälumängus varasemate presidentide kohta ja koguda uus teadmisi ajajoonelt, mis näitab, millised on eelmiste presidentide teened sellesse, et USA riigipea roll on maailma mõjukaim.

Tänane ilmateade: sajab lund, teed on libedad

Pilves selgimistega ilm. Mitmel pool sajab lund. Sadu on intensiivsem põhjarannikul, seal jätkub ka tuisk. Puhub ida- ja kirdetuul 4-9, põhjarannikul puhanguti kuni 17 m/s, õhtuks tuul nõrgeneb. Õhutemperatuur on -1..-6°C.

Allikas: Ilmateenistus

Vöö peale! Bussides tehakse kontrollreide

Täna pööravad politseinikud üle Eesti suuremat tähelepanu bussidele ning kontrollivad võimalusel, kas reisijad on turvavöö kinnitanud või mitte.

Eesti bussireisijate seas läbi viidud küsitlus näitas, et vaid pooled neist kinnitavad bussis alati turvavöö. Põhjustena, miks vööd alati kinni ei panda, toodi välja, et puudub bussis turvavöö kinnitamise harjumus ning see tundub ebamugav. Samas autoga sõites kasutab alati turvavööd umbes 90 protsenti küsitletutest.

Maanteeamet rõhutab, et avarii korral võib turvavööga kinnitamata reisija teistele bussis viibijatele tohutu massiga otsa lennata. Näiteks 50 kilomeetrit tunnis liikuvas sõidukis ilma turvavööta istuv 80 kilo kaaluv täiskasvanu paiskub äkk-pidurduse korral inertsi mõjul liikuma 4-5-tonnise raskusena.

Linda Line tühistas kõik teisipäevased reisid

Tallinna-Helsingi liini kiirlaevadega teenindav Linda Line tühistas teisipäeval halbade ilmaolude tõttu kõik väljumised.

Eesti sporditeadlaste uuring: kas kofeiin parandab sooritusvõimet ka kuumas?

Lugusid selles, kuidas Tartu suusamaratoni finiši eel pakutud tass kanget kohvi on aidanud lõpuni pingutada, on rääkinud ja kuulnud tuhanded rahvasportlased. Seda, et kofeiin võib parandada vastupidavuslikku töövõimet, on näidanud ka mitmed teadusuuringud. Kuid selline positiive mõju paistab kehtivat vaid tavakeskkonnas, kuumas see kaob.

Toimetaja: Greete Palmiste

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: