Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Saarlased jäid haldusreformi hääletusel loiuks

Foto: treeoftheyear.org

Enamik saarlasi ütles pühapäevasel rahvaküsitlusel Saaremaa 11 omavalitsuse liitmisele "jah". Lõpliku otsuse Saaremaa suurvallaks ühinemise üle peavad tegema omavalitsuste volikogud veel sel aastal, volikogude jaoks pole aga küsitluse tulemused siduvad.

Lääne-Saare valla suurima elanike arvuga küsitluspunktis oli pühapäeva pärastlõunaks kohapeal käinud oma arvamust avaldamas üks inimene. Kokku oleks saanud selles vallas oma arvamust avaldada 5882 kodanikku. Kuigi vald tellis ettenägelikult madalat küsitlusaktiivsust kartes bülletääne vähem, on kasutamata sedelite ülejääk siiski muljetavaldav, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Bülletäne tellisime 2400 eksemplari. Ja pühapäeva keskpäevaks on neid kasutusse läinud 42," tõdes Lääne-Saare valla sekretär Andrus Lulla.

Küsitluses osalemise protsent oli tegelikult kogu Saaremaal äärmiselt madal. Kõige suurem osalusprotsent 17,2 oli Torgu vallas, kõige vähem, 2,4 protsenti, osales küsitluses Kuressaare linna kodanikke.

Kokkuvõttes ütles enamik Saaremaa valdadest ühinemisele jah, vaid kolme valla elanikud ütlesid ei. Ainsa omavalitsusena ei osalenud küsitluses 900 elanikuga Pöide vald, kes ei taha vabatahtlikult kõikide teiste Saaremaa omavalitsustega ühineda ja soovib hoopis uuelt valitsuselt haldusreformi peatamist.

 

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: