Uudistepäeva kokkuvõte 22. novembril

Foto: ERR/Portaal

Head tööpäeva lõppu! Siin on valik uudiseid, millega võtta kokku 22. november.

Keskerakonna fraktsiooni hakkab juhtima Tarmo Tamm

Pika-aegne Põlva Linnapea Tarmo Tamm jõudis täna oma kõige kõrgemale poliitilisele ametikohale, kui keskerakondlased valisid ta Riigikogus enda fraktsiooni juhtima. Alates 2011. aastast riigikogus istuv Tamm peab oma kõige olulisemaks ülesandeks fraktsiooni koostöö taastamist. Ehkki seitse fraktsiooni liiget hääletasid Tamme vastu, see meest ei heidutanud. Nimelt, kui Kadri Simson fraktsiooni juhiks valiti, sai too veel viis häält vähem.

Peeter Ernitsat ähvardab erakonnast välja heitmine

Kui Riigikogu andis eile Jüri Ratasele õiguse valitsuse moodustamiseks, jättis keskerakondlane Peeter Ernits hääletamata. Täna tõstis teema lauale ka Keskerakonna juhatus. Erakonna liikme Olga Ivanova sõnul kõlas koosolekul mõte Ernits erakonnast välja visata. Tüli sellega ei lõppenud, kuna Ratase ettepanekul arutatakse asja edasi järgmisel esmaspäeval. Ernitsa enda sõnul proovis ta küll hääletada, aga roheline nupp puutetundlikul ekraanil ei töötanud.

Taavi Rõivasest võib saada riigikogu aseesimees

Reformierakonna tänane esimees Taavi Rõivas seadis erakonna fraktsiooni esimehe kohale üles Kristen Michali ning aseesimeeste kohtadele Hanno Pevkuri ja Maris Lauri. Rõivasele endale peaks kinnitamata andmetel jääma riigikogu aseesimehe koht. Kristen Michal ütles eile Vikerraadio saates Uudis Pluss, et üldiselt täidab fraktsiooni esimehe kohta erakonna esimees.

Liiklustrahvid hakkavad palgast sõltuma vaid raskete rikkumiste puhul

Uuel valitsusel on plaan siduda raskemate liiklusrikkumiste eest antud trahvid rikkuja sissetulekuga. Aastas puudutaks see umbes kolme tuhandet roolijoodikut, lisaks veel neid, kes ületavad kiirust 40 km/h või enam. Selliseid kihutajaid satub politseile aastas ette mõnedsajad. Kõige varem hakkab plaanitav seadusemuudatus kehtima 2018. aastal.

Soomest pärit islamivõitleja korraldas Iraagis enesetapurünnaku

Soome kaitsepolitsei juht Andtti Pelttari teatas, et Soomest välismaale sõdima läinud isik sooritas Iraagis suitsiidirünnaku. Pelttari sõnul sõdib islamistlike relvarühmituste ridades kokku umbes kaheksakümmend süümest pärit inimest. Kokku hoiab Soome kaitsepolitsei silma peal kolmesajal võimalikul islamiäärmuslasel.

Rakvere loodab oma jõulupuuga jälle rahvusvahelist tähelepanu saada

Rakverele juba mitmeid aastaid omanäolisi jõulupuid kujundanud linnakunstnik Teet Suur rääkis täna „Vikerhommikus“, et seekordne jõulupuu hakkab meenutama mingit mehhanismi. „Sel korral on natukene tehnilisem, me kasutame näiteks elektrimootoreid ja reduktoreid,“ rääkis Suur. Rakvere eelmise aasta jõulupuu, mis pandi kokku vanadest akendest, seati eelmisel nädalal üles Soomes Lapuas.

Aastalõputurniir toob Tartusse üle 3500 jalgpalluri

Üheksateistkümnendast detsembrist aasta lõpuni kestev Triobeti Aastalõputurniir toob Tartusse A. Le Coqi spordimajja üle 3500 jalgpalluri. Üheteistkümne päeva jooksul peetakse maha üle saja neljakümne tunni vutilahinguid.

Türgi president jahib ikka veel arvatavaid riigipöörajaid

Türgi president Tayyip Erdogan teatas täna, et vaimuliku Fethullah Güleni järgijad, keda riik süüdistab riigipöördekatses, on jätkuvalt tegevad Türgi relvajõududes, õigussüsteemis ja politseis. "Sellel maal ei ole kohta neile, kes müüsid oma hinge Pennsylvaniale, separatistlikule terroriorganisatsioonile, või teistele ebaseaduslikele organisatsioonidele," ütles Erdogan ning lubas jätkata Güleni järgijate väljajuurimist.

Homne ilm

Pilvisus tiheneb. Kohati võib sadada vähest vihma. Puhub lõuna- ja edelatuul 5-11 m/s. Õhutemperatuur on 3..7°C.

Toimetaja: Madis Hindre

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: