Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Korruptsioonis süüdistatav Vene minister tahab meediaga suhelda

Aleksei Uljukajev (keskel) 15. novembril saabumas Moskva Basmannõi ringkonnakohtusse.
Aleksei Uljukajev (keskel) 15. novembril saabumas Moskva Basmannõi ringkonnakohtusse. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Korruptsioonis süüdistatav endine Vene majandusarenguminister Aleksei Uljukajev soovib esineda avaliku seisukohaga talle esitatud süüdistuste küsimuses.

"Meie kaitsealune peab vajalikuks edastada avalikkusele oma seisukoht. Sellega seoses palume lubada Uljukajevil suhelda meediaga," ütles endise ministri advokaat Timofei Gridnev esmaspäeval Moskva linnakohtu istungil, kus arutati Uljukajevi kaebust tema koduaresti paigutamise kohta.

Advokaat meenutas, et kaitselt võeti allkiri, et nad ei avalikusta menetlussaladusi, koduaresti tingimused muudavad aga võimatuks Uljukajevi suhtlemise kõigiga peale lähisugulaste ja kriminaalmenetluse osaliste. Juhul, kui kohus peab seda kohtumenetlust häirivaks, palus kaitse lubada talle telefoniusutluse ühe meediaesindajaga.

Lisaks palusid advokaadid juhul, kui kohus ei pea võimalikuks koduaresti tühistada, lubada tal tervise pärast kaks korda päevas kaks tundi jalutamas käia. Kaitsja meenutas, et Uljukajevil on ülal pidada eakad vanemad ja alaealised lapsed, kes elavad eraldi ja vajavad väisamist.

"Lisaülekuulamise palvet ei ole süüdistatav Uljukajev esialgu esitanud. Kui tal on soov esitada kriminaalasjas oma seisukoht, arutame me seda taotlust kindlasti," ütles uurija Roman Nesterov, kelle arvates peaks Uljukajev oma mõtteid kõigepealt uurijatega jagama ja alles siis otsustatakse, kas talle ajakirjanikke ligi lasta, ega pidanud koduaresti Uljukajevi tervisele ohtlikuks.

"Uljukajev ei ole uurimist oma tõbedest teavitanud. Talle kutsuti tõepoolest kiirabi ja osutati meditsiiniabi, mõõdeti vererõhku," ütles Nesterov.

Tema sõnutsi ei ole kõrge vererõhu käes kannataval Uljukajevil rohkem kaebusi olnud ja kui neid tuleb, on tal alati võimalus kutsuda kiirabi. "Uurimine seda ei takista, ma ise saan sellest teada post factum," lisas Nesterov.

Tema sõnutsi võivad palutud jalutuskäigud uurimist takistada. "See võib tuua kaasa kontrollimatu suhtlemise teiste kriminaaliga seotud isikutega, kes ei ole veel üle kuulatud," selgitas ta, arvates, et endine minister võib õigusemõistmist takistada.

"Bašnefti erastamisse oli alates otsuse langetamisest kuni erastamise toimumiseni kaasatud arvukalt töötajaid. Uljukajev võib üritada oma endisi alluvaid mõjutada. Tal on selline võimalus," arvas uurija.

Uljukajevit süüdistatakse naftafirmalt Rosneft poolte Bašnefti aktsiate erastamise eest kahe miljoni dollari suuruse altkäemaksu väljapressimises. Uljukajev pandi 15. novembril kaheks kuuks koduaresti ja tagandati. 

Toimetaja: Karin Koppel

Allikas: Interfax-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: