Repinski: Ratas sai Kuremäe loost teada nädal aega tagasi

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Maaeluminister Martin Repinski sõnul rääkis ta ammusest kriminaalkaristusest juba nädal aega tagasi ning sellest sai siis teada ka Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas, kirjutab Maalehe võrguväljanne.

Maalehe küsimusele, et kui kaua Jüri Ratas on sellest kriminaalasjast teadnud, vastas Repinski: "Eelmisel reedel rääkisin valitsuse meedianõunikule ja tema rääkis Jüri Ratasele." Ta lisas, et temal oli mõte kunagine juhtum meediale ära rääkida, aga erakond ei kiitnud seda heaks.

ERR-i käsutuses oleva kohtuotsuse kohaselt mõistis Ida-Viru maakohus Repinski 2002. aasta 12. augustil lihtmenetluse kokkuleppega süüdi kelmuse katses ja karistas teda tingimisi kolme kuu pikkuse vangistusega üheaastase katseajaga. ERR kirjutas sellest käesoleva nädala reedel, 2. detsembril.

Keskerakonda kuuluv Repinski rääkis Maalehele, et kui Jüri Ratas talle ministrikohta pakkus, ei tulnud mul see juhtum üldse meelde. "See oli nii ammu! Ja kui mul oleks siis olnud advokaat, poleks sellest üldse kriminaalasja saanud, sest keegi kahju ei saanud," rääkis Repinski.

Ta lubas, et võitleb ministrikohale jäämise eest lõpuni. "Olukord on raske, sest meie inimesed, meie juhatuse liikmed pole olnud kunagi sellise meediasurve all."

Süüdistuse järgi avaldas 2001. aasta oktoobris toona veel 15-aastane Repinski ajalehes Infopress kuulutuse, milles kutsus inimesi annetama Kuremäe kloostrile rüvetatud haudade taastamiseks ja lisas kuulutusele oma isikliku arveldusarve Ühispangas. "Kuremäe klooster palub kõiki kristlasi annetada rüvetatud haudade taastamiseks. Arve number Ühispangas 10552400708000," kuulutas Repinski. Kuigi annetusi Repinski arvele ei laekunud, käivitati juhtumis kriminaaluurimine, sest tegemist oli katsega saada võõrast vara pettuse teel.

"Kui olin 15, siis oli meie perel majanduslikult väga raske aeg. Hommikul tehti süüa ja toit jagati kõigi vahel ära, keegi ei saanud nii palju, kui oleks tahtnud. Ma tundsin, et pean midagi tegema, tundsin, et olen ka vastutav oma pere olukorra eest," rääkis Repinski, tunnistades, et on ise usklik inimene.

"Olen meedia jaoks suurepärane võimalus, et müüvaid lugusid teha. Meil on selline meediakultuur ja kui võimalus tekib, siis seda kasutatakse," lausus Repinski Maalehele.

Toimetaja: Indrek Kuus

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: