Volkswagen maksab USA-s heitmepettuse eest 4,3 miljardit dollarit

Volkswagen Golf.
Volkswagen Golf. Autor/allikas: David Gray/Reuters/Scanpix

Saksa autotootja Volkswagen jõudis USA võimudega kokkuleppele, et maksab heitgaasi kogustega seotud pettuse eest 4,3 miljardit dollarit.

Volkswagen kinnitas ka, et tunnistab end süüdi teatud USA seaduste rikkumises, vahendas BBC.

Ettevõte selgitas, et pidas arutelusid justiitsministeeriumi ja USA tolliametiga. Lõpliku kokkuleppe peab heaks kiitma Volkswageni juhatus ja nõukogu, kes teevad seda hiljemalt kolmapäeval.

Volkswagen teatas, et pidas läbirääkimisi kokkuleppe üle, mis sisaldas kriminaal- ja tsiviiltrahve kokku 4,3 miljardi dollari ulatuses, samuti sõltumatu järelevalve ametisse nimetamist järgmise kolme aasta jooksul.

4,3 miljardi dollari suurune trahv tähendab, et emissioonide skandaaliga seotud kulud ulatuvad ettevõttel üle 19,2 miljardi dollari, mille Volkswagen on probleemiga tegelemiseks eraldanud.

Volkswagen on juba varem leppinud USA keskkonnaametite ja aukoomanikega kokku 15 miljardi dollari suuruses tsiviillahendis.

Skandaal puhkes 2015. aasta septembris, kui USA keskkonnakaitse agentuur (EPA) avastas, et paljudele USA-s müüdud Volkswagenitele oli paigaldatud tarkvara, mis sai aru, kui auto heitgaase testitakse ning parandas testis saadavaid tulemusi.

Autotootja on tunnistanud emissioonidega petmist USA-s ja paljudes teistes riikides.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: