Utria dessandil osaleb 28 võistkonda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kaugluurepatrullide võistlusel Utria dessant stardib neljapäeva õhtul 28 võistkonda.

Nelja võistkonnaga on esindatud Scoutspataljon, Kaitseliidu Rapla malevat esindab kolm võistkonda, Kaitseliidu Tallinna malevat esindavad Kalevi malevkonna, Nõmme malevkonna, Põhja kompanii ja meredivisjoni võistkonnad ning veel üks maleva võistkond.

Kahe võistkonnaga on väljas kaitseväe ühendatud õppeasutused ning Kaitseliidu Pärnumaa ja Järvamaa malevad. Ühe võistkonnaga on esindatud 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljon, Kaitseliidu Alutaguse, Saaremaa ja Jõgeva malevad ning Tallinna Toompea malevkond.

Naiskodukaitset esindavad Järvamaa ja Võrumaa.

Välisriikidest on tänavusel Utria dessandil esindatud Saksamaa, Poola ja Soome.

Võistluse start antakse neljapäev kell 20 ning laupäeval kell 8 stardib lõpujooksule esimene võistkond.

Eelmisel aastal võitis Utria dessandi Scoutspataljoni I võistkond, teisele kohale tuli Kaitseliidu Tallinna maleva Põhja kompanii võistkond ja kolmandale kohale Rootsi I võistkond.

Utria dessanti korraldab ERNA Selts alates 1999. aastast koostöös Kaitseliidu ja Vaivara vallaga, et meenutada Vabadussõja suurimat dessantoperatsiooni, mille tulemusel puhastati 17.-19. jaanuaril 1919. aastal punavenelastest Narva-Jõesuu, Narva ja Jaanilinn.

Vabadussõja suurima dessantoperatsiooni üldjuht oli toona kapteni aukraadi kandnud Johan Pitka ning dessantrühmi juhtisid major Martin Ekström, staabikapten Karl Aleksander Paulus ja kapten Anto Nestori Eskola.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: