Ametlik: Keit Kasemets saab Euroopa Komisjoni Eesti esinduse juhiks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1484305159000 | amCalendar}}
Keit Kasemets.
Keit Kasemets. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Euroopa Komisjoni Eesti esinduse uue juhina asub esmaspäeval ametisse Keit Kasemets, praegune majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler.

"Keit Kasemets asub Euroopa Komisjoni Tallinna esinduse uue juhina ametisse 16. jaanuaril 2017," teatas Euroopa Komisjon reedel. "Oma uude ametisse võtab ta kaasa rohkem kui kümneaastase töökogemuse kõrgetel ametikohtadel Eesti valitsusasutustes ning laialdase kontaktidevõrgu nii kodu- kui ka välismaal."

"Euroopa Komisjoni ja Eesti valitsuse prioriteedid Euroopa Liidu arendamisel on üsnagi sarnased. Loodan parandada komisjoni ja valitsuse koostööd nende prioriteetide elluviimisel ning toetada valitsust EL poliitikate kujundamisel ja elluviimisel nii palju kui võimalik," ütles Kasemets reedel BNS-ile.

"Euroopal seisab ees oluline aasta, vaja on tõestada, et suudetakse ühtsena edasi minna ja kodanike ootusi nii heaolu kui turvalisuse osas õigustada. Sellele kaasa aitamine ja Euroopa väärtuste edendamine on motiveeriv. Lisaks muidugi Eesti EL eesistumine, mis on suur väljakutse ka Euroopa Komisjoni Eesti esindusele, sest kogu Euroopa Liidu tähelepanu on Eestil ja Eestis," selgitas Kasemets oma motiive komisjoni esinduse juhiks saada.

Ta lisas, et loodab muuta Euroopa Liidu poliitikad ja nende mõju Eestis veelgi nähtavamaks ja arusaadavamaks.

Kasemetsa hinnangul esinduse töö põhimõttelisi muutusi ei vaja. "Küll on valdkondi, millele saab ja tuleb rohkem tähelepanu pöörata," lisas ta samas.

Pärast Eesti Euroopa Liiduga ühinemist juhtis Kasemets kaks aastat (2004–2006) riigikantselei EL-i sekretariaati, kus töötas välja ELi poliitika koordineerimise süsteemi. Aastatel 2006–2012 jätkas ta tööd riigikantseleis strateegiadirektorina, koordineerides valitsuse poliitika strateegilist planeerimist ja Euroopa poolaasta protsessi Eestis.

Aastatel 2012–2015 töötas Kasemets OECD riigivalitsemise ja territoriaalse arengu direktoraadis strateegia- ja reformimeeskonna juhina ning riigivalitsemise ja juhtimise parandamise toetusprogrammi (SIGMA) asejuhina.

Euroopa Komisjoni esindused kõikides EL-i liikmesriikides suhtlevad riigivõimude ja sidusrühmadega ning teavitavad meediat ja avalikkust EL-i poliitikast. Esindused annavad komisjoni peakorterile aru liikmesriikides toimuvatest olulisematest sündmustest.

Alates Junckeri komisjoni ametiaja algusest nimetab esinduste juhid ametisse komisjoni president ja esinduste juhid on tema poliitilised esindajad selles liikmesriigis, kuhu nad on ametikohale määratud.

ERR kirjutas juba detsembris, et Euroopa Komisjoni kommunikatsiooni peadirektoraat valis Kasemetsa ametlikult kinnitamata andmetel Eesti esinduse juhiks.

Euroopa Komisjoni teabevahetuse peadirektoraat kuulutas komisjoni Eesti esinduse juhi ametikoha täitmiseks välja sisekonkursi eelmise aasta märtsi lõpus tähtajaga 5. aprill, kuid suvel tähtaega pikendati, sest sobivat kandidaati ei leitud. Senise esinduse juhi Hannes Rummu 2011. aastal alanud ametiaeg sai läbi mullu 31. augustil.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: