Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

EAS selgitab: uut Eesti märki ei ole ega tule, on tööriistakast

EAS-i turundusjuht Piret Reinson kinnitas, et Eesti bränd ei tähenda Eesti märki ning Eesti märki ei ole ega tule.

Eesti promomiseks on EAS-i kinnitusel loodud n-n tööriistakast, kus on näiteks kirjatüüp, fotod ja erinevad disainilahendused. Reinsoni sõnul on arusaadav, et paljudele inimestele jääb selle mõttekus segaseks, kuid ta avaldas lootust, et pilt saab selgemaks siis, kui neid disainilahendusi hakatakse kasutama, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Märk on meil tegelikult olemas, see on meie riigi nimi. Eesti keeles Eesti, inglise keeles Estonia, see ongi meie märk," lausus Reinson.

Nn tööriistakastist rääkides tõi Reinson näite, et kui üks ettevõte tahab hakata Hiina piimatooteid eksportima, ta tahab mingit esmast tutvustust teha, siis ta alustab Eestist ja need on kõik valmis kujundatud. "Kus on Eesti, mis Eesti on, ja meil on ära kujundatud 15 huvitavamat fakti Eesti kohta ja hiidrahn on ainult üks neist."

Reinsoni sõnul saab ta aru mõningasest pahameelest ja arusaamatusest, aga kui inimesed hakkavad reaalseid rakendusi nägema, siis läheb pilt selgemaks.

EAS tunnistab, et üht-teist oleks saanud teha teisiti. Nii jäänuks ilmselt ära ka Indias toodetud kotid roheliste laikudega.

"See oli küll üks suur möödalaskmine, ma arvan, et see rõõm sellest brändi lõpptulemusest oli liiga suur ja me kaotasime valvsuse," ütles Reinson.

"Loomulikult on see Eesti tootja kes need kotid valmistas, aga keegi ei osanud rõhutada, et see kott, millele te trükite, et see oleks ka Eestis valmistatud."

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: