Korruptsioonikuritegudes kahtlustatav PERH-i tehnikadirektor vahistati

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Pilt on illustratiivne. Autor/allikas: PM/Scanpix

Harju maakohus andis neljapäeval loa korruptsioonikuritegudes kahtlustatava Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) infrastruktuuritehnika teenistuse tehnikadirektori Ivo Milli vahistamiseks.

Kohus nõustus juhtiva riigiprokuröri Steven-Hristo Evestuse taotlusega ja adis loa Milli (55) vahistamiseks esialgu kuni kaheks kuuks.

"Kogutud materjalidest nähtub, et kahtlustatav võib jätkata kuritegude toimepanemist. Sel põhjusel esitas prokuratuur kohtule tema suhtes vahistamistaotluse," selgitas kriminaalasja kohtueelse menetluse juht, juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.

Keskkriminaalpolitsei töötajad pidasid Milli teisipäeval kinni, kuna teda kahtlustakse PERH-i poolt korraldatud riigihangete nõuete rikkumises ja kelmuses, korduvas altkäemaksu võtmises ja küsimises, dokumendi võltsimises, võltsitud dokumendi kasutamises ning rahapesus.

Kahtlustatavana kuulati üle ka sama üksuse töötaja, 64-aastane projektijuht, keda kahtlustatakse kelmuses ja riigihangete tegemise nõuete rikkumises. Tema vahistamise taotlemist ei pidanud riigiprokuratuur vajalikuks

Kahtlustuste kohaselt kindlustas tehnikadirektor altkäemaksu eest riigihangetel osalenud ettevõtetele riigihankemenetlustes mitmeid eeliseid. Valdavalt ehituse ja projekteerimise hangete kogumaksumus ulatub üle 10 miljoni euro.

"Meil on alust väita, et kahtlustusega on seotud mitu riigihangetel osalenud ettevõtet ja nende esindajat. See toob kaasa kahtlustuse esitamise ka mitmele juriidilisele isikule. Kuna mitmed menetlustoimingud on veel teostamisel, siis rohkem ei ole menetlusandmeid võimalik hetkel täpsustada," ütles kohtueelse menetluse juht, juhtiv riigiprokurör Steven-Hristo Evestus.

Kriminaalasja uurib keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ja uurimist juhib riigiprokuratuur.

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: