PERH vahetab äsja soetatud parkimissüsteemi keerukusele viidates välja

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Põhja-Eesti Regionaalhaigla parkimismaja. Autor/allikas: Põhja-Eesti Regionaalhaigla

Mullu septembris avas Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH) uue kahetasandilise parkla, mille tõkkepuudega parkimissüsteem läks maksma üle 100 000 euro. Tänavu veebruaris aga uus süsteem demonteeriti ning aprillis kuulutas suurhaigla välja hanke uue parkimislahenduse rajaja leidmiseks.

Eelmise aasta septembri lõpus teatas PERH uue kahetasandilise parkla avamisest, kus on erilist tähelepanu pööratud erivajadustega inimeste mugavusele, kelle jaoks rajatud invaparkla kasutamine on puudega inimeste parkimiskaardi kasutajatele tasuta.

Tänavu veebruari keskel demonteeris haigla aga parkla üle 100 000 euro maksma läinud tõkkepuusüsteemid, põhjendades seda vajadusega parkimine patsiendisõbralikumaks muuta.

Aprilli alguses kuulutas PERH välja hanke, mille kirjelduse kohaselt otsitakse teenusepartnerit, kes paigaldaks haigla Mustamäe korpuse parklatesse aadressil Retke tee 32 ja Sütiste tee 19 uue parkimislahenduse.

"Parkimisoperaatori leidmine peab aitama tagada, et ühtne parkimisteenus kehtib kõikidel päevadel ööpäevaringselt, parklate sisse- ja väljasõidud oleksid tähistatud liiklusmärkide, piletiterminalide ja suunavate infotahvlitega ning makseautomaatidega," seisab hankedokumentides.

Põhja-Eesti Regionaalhaigla infrastruktuuritehnika teenistuse juhataja Mairo Hirmo vastas ERR-i küsimusele, miks hiljuti paigaldatud parkimissüsteem juba välja vahetamist vajab, et tõkkepuudega parkimiskorraldus osutus patsientidele ja haigla külastajatele sobimatuks, seda eriti invaparklas, kus vastava kaardi omanikud tasu maksma ei pea.

"Patsiendid arvasid ekslikult, et kui tõkkepuu on parkla sissesõidu ees, tuleb selle eest ka maksta ning seetõttu oli invakohtade täituvus madal. Peatuti tänaval, takistades selliselt teiste külastajate ligipääsu parklatele. Lisaks sulgesid tänava ka tõkkepuude taha ootele ja parkimiskorraldusega tutvuma jäänud autojuhid," selgitas Hirmo.

Tema sõnul kadusid need probleemid pärast tõkkepuude eemaldamist ning ühtlasi on parklatesse loodud ka arusaadavam mobiilse parkimise võimalus.

"Oleme seisukohal, et patsiendikeskse haigla parkimiskorraldus peab olema igas vanuses ja tervislikus seisus patsientidele võimalikult lihtne ja mugav. Seetõttu on patsientide parklad regionaalhaigla Mustamäe meditsiinilinnakus tõkkepuudeta," sõnas Hirmo ja lisas, et loodetavasti tulevad ideega peagi kaasa ka Tallinna lastehaigla ja rajatav Sütiste tervisekeskus.

PERH-i esindaja sõnul kulutatud raha raisku ei lähe

Uus parkimisteenuste hange korraldati senist kogemust arvesse võttes ning hanke tehnilise lahenduse eesmärk on parandada patsientide teavitamist, nii et nad saaksid infot vabade parkimiskohtade ja parklate asukohtade kohta võimalikult varakult. Seepärast on hanketingimustes kirjas, et infotabloodes kasutatavad vabade parklakohtade digitaalsed numbrinäidud peavad olema sõidukist kerge vaevaga nähtavad 50-60 meetri kauguselt.

Hanke tähtaeg on 4. mail ning pakkuja peab teenust pakkuma hakkama 15. juunist, võitja valitakse madalaima hinna järgi.

Hirmo sõnul ei tähenda uue hanke väljakuulutamine, et varasemale tõkkepuusüsteemile kulutatud raha oleks raisku läinud. Ta märkis, et eemaldatud tõkkepuud leiavad kasutust PERH-i töötajate parklates ja EMO parklas, kus parkimissüsteemid on vananenud.

"Selliselt ei pea me nende parkimissüsteemide ostmiseks uut hanget korraldama, vaid saame kasutada juba hangitud seadmeid," põhjendas ta.

Alates reedest alustab PERH koostöös Tallinna lastehaiglaga ühise korrusparkimismaja projekteerimist aadressil Tervise 28. Sinna kavandatakse 681-kohalist kuue maapealse korruse ja ühe soklikorrusega parkimismaja koos katusel asuva helikpteri maandumisplatsiga, hoone peaks valmima tuleva aasta lõpuks.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: