Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

TÜ loodab YIT-iga raamatukogu ehitusvaidluses kompromissi veebruaris

Tartu Ülikooli raamatukogu
Tartu Ülikooli raamatukogu Autor/allikas: Postimees/Scanpix

AS YIT Ehitus ja Tartu Ülikool (TÜ) peavad jätkuvalt läbirääkimisi ülikooli raamatukogu ehituslepingu lõpetamise järel kompromissi leidmiseks, ülikool soovib raamatukogu ehituse seisu fikseeritud saada veebruari jooksul ning siis kuulutada välja uue ehitushanke.

"Tartu Ülikooli ja AS-i YIT Ehitus juhtkonna vahel läbirääkimised käivad, et leida mõlemat poolt rahuldav kompromiss tekkinud olukorrale. Kohtuvaidlus pole kummagi poole eesmärk," ütles Tartu Ülikooli kommunikatsiooniosakonna juhataja Illari Lään BNS-ile.

YIT Ehituse juhatuse esimees Margus Põim ütles samuti, et firma otsib olukorrale jätkuvalt lahendust ning on ülikooliga ka kohtunud.

Lääni sõnul käib praegu ka kahepoolne raamatukogu renoveerimistööde hetkeseisu hindamine ja dokumentatsiooni ülevaatamine. "Tööde mahtu ja objekti suurust arvestades võiks see valmis saada 2017. aasta veebruari jooksul," rääkis ta.

"Uue hanke töödekirjeldust saab ülikool hakata ette valmistama siis, kui hetkeseis on hinnatud. Kui raamatukogus pooleliolevate ehitustööde hindamine valmis saab ning YIT Ehitusega on kompromissile jõutud, annab ülikool sellest kohe ka teada nii ülikooliperele kui ka laiemale avalikkusele," ütles raamatukogu kommunikatsiooniosakonna juhataja.

Tartu Ülikool saatis jaanuari alguses AS-ile YIT Ehitus teate raamatukogu rekonstrueerimistööde töövõtulepingu ülesütlemise ning leppetrahvinõude esitamise kohta, sest töövõtja on ülikooli hinnangul lepingu tingimusi oluliselt rikkunud.

Ülikool ja AS YIT Ehitus sõlmisid 2016. aasta mais töövõtulepingu ülikooli raamatukogu hoone rekonstrueerimiseks 6,7 miljoni euro eest. Lepingu kohaselt pidi tööde teostamine ja valmimine toimuma etapiviisiliselt ning raamatukogu avatama kasutajatele juba 2016. aasta oktoobri alguses, teatas ülikool jaanuaris.

Ülikooli kantsleri Andres Liinati sõnul ei peetud kokkulepitud tähtaegadest kinni juba tööde esimeses etapis. Kuigi ülikool andis nii esimese kui ka teise etapi tööde puhul töövõtjale täiendavad tähtajad, ei pidanud YIT Ehitus ülikooli sõnul nendest kinni.

AS-i YIT Ehitus teatel ei ole firma Tartu Ülikooli raamatukogu ehituslepingut rikkunud. Samas seaduse järgi on tellijal õigus leping lõpetada igal juhul, ka siis, kui lepingut pole rikutud, ütles firma esindaja jaanuari alguses.

"AS YIT Ehitus loodab, et lähinädalatel leitakse tellijaga pärast ehitustööde faktilise seisu fikseerimist ja objektiivsete hinnangute kujundamist õigusliku olukorra kohta kompromiss, sest kulukas kohtuvaidlus ei saa mõistlikult olla kummagi poole huvides," ütles YIT Ehitust esindav vandeadvokaat toona.

Toimetaja: Priit Luts

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: