Venemaa väitel töö piirileppe ratifitseerimise nimel käib ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: TASS/Scanpix

Venemaa kinnitusel tegeleb riigiduuma piirileppe ratifitseerimisega.

Venemaa seisukohad leiavad järjest rohkem mõistmist Euroopa ja USA parlamendiringkondades, leiavad vene saadikud, kes eelmisel nädalal osalesid OSCE Parlamentaarse Assamblee istungil, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Saadikute arvates kritiseerivad kõige rohkem Moskvat Ukraina ja Baltimaad. Selle valguses on Eesti-Vene piirileppe ratifitseerimine veel ebaselge.

"Väliskomitee ei ole peatanud tööd selle tähtsa dokumendiga. Arvan, et lähemas tulevikus on sel šanss jõuda ratifitseerimisele. Meil on vaja otsida ühiseid punkte, mitte lahknevusi. On vaja meie komiteede ühisistungeid ning tuleb vahetada delegatsioone," rääkis riigiduuma väliskomitee esimees Leonid Slutski.

"Hiljuti rääkisin sellest Eesti suursaadikuga Moskvas. Avaldasin taas tagasihoidlikku lootust, et suhted riigiduuma ja riigikogu vahel liiguvad aeglaselt, aga kindlalt soojenemise suunas. Kuid see ei sõltu mitte üksnes meist, vaid ka kolleegidest Tallinnas," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: