Duuma komisjoni juhi sõnul võib piirileppe ratifitseerimise päev selguda lähiajal ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Lähitulevikus võib selguda Eesti-Vene piirileppe ratifitseerimise kuupäev Vene riigiduumas, ütles duuma väliskomisjoni esimees Leonid Slutski ERR-ile.

Slutski sõnul võib Vene parlamendi delegatsioon juba sel sügisel Eestisse tulla, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Võimalik on, et me läheme riigikokku juba sel sügisel või järgmise aasta alguses. Ja ma arvan, et need visiidid saavad regulaarseteks. Meil puudub täna parlamentide vaheline koostöö. Ja ma olen kindel, et lähiajal avaneb meil võimalus rääkida," ütles Slutski ERR-ile.

Piirileppe ratifitseerimise kuupäev võib selguda lähiajal.

"Mis aga puudutab liikumist piiriepingu ratifitseerimise suunas, siis protsess käib aeglaselt, aga kindlalt. Nii et hakkame seda kiirendama ja läbi töötama meie täitevvõimu organitega, kelle pädevuses see on. Olen kindel, et lähiajal saame teiega jagada võimalikku ratifitseerimise kuupäeva," rääkis Slutski.

Eesti riigikogu väliskomisjoni esimehe Marko Mihkelsoni sõnul on soov kokku saada igati tervitatav.

"Ma arvan, et see kutse, mis riigikogu Eesti-Vene sõprusrühmal juba mõni aasta Moskvas sees on, võiks ju nende poolt vastu võetud saada. Ja kui Slutski peab silmas, et just sõprusrühm võiks külastada lähematel kuudel Eestit, siis ma arvan, et see on igati mõistlik ja mõistetav," kommenteeris Mihkelson.

"Mis puudutab piiri küsimust, siis siin on Slutski lubanud juba mitu aastat, et tema poolt juhitud komisjon alustab ratifitseerimisprotsessi. Loodame, et need sõnad, mida ta praegu on öelnud, jätkuvalt peavad ja et riigiduuma omalt poolt neid samme astuma hakkab," lisas ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: