Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Pilv tahab Kofkini osas kriminaalasja lõpetamist aegumise tõttu

Aivar Pilv
Aivar Pilv Autor/allikas: Siim Lõvi/ERR

Vandeadvokaat Aivar Pilv taotles teisipäeval Harju maakohtus Edgar Savisaare ja ettevõtjate kriminaalasja eelistungil kriminaalmenetluse lõpetamist ettevõtja Alexander Kofkini suhtes aegumise tõttu.

Pilv taotles kriminaalmenetluse lõpetamist seoses mõistliku menetlusaja nõude rikkumisega, sest menetluse algusest on käesolevaks ajaks möödas enam kui kuus aastat.

"Vastavalt Euroopa inimõiguste kohtu ja riigikohtu praktikale on mõistliku menetlusaja piirid ületatud ja kohtueelses menetluses on esinenud ebamõistlikke ja sisuliselt põhjendamatuid viivitusi ja pikki ajavahemikke, mille jooksul pole tehtud mingeid menetlustoiminguid," ütles Pilv ERR-ile.

Pilve sõnul jäävad selliste erinevate, põhjendamatute viivituste pikkused vahemikku 3-7 kuud ning hõlmavad märkimisväärselt menetluslikult sisustamata aega.

Alternatiivselt taotles Pilv Kofkini süüdistusakti tagastamist prokuratuurile selles esinevate põhimõtteliste puuduste ja kriminaalmenetlusseadustiku nõuetele mittevastavuse tõttu.

Samuti palus kaitsja kohtul kontrollida jälitustegevuse ja teabehanke korras kogutud tõendite seaduslikkust.

Pilv on seisukohal, et Alexander Kofkini ja Edgar Savisaare kõnede pealtkuulamine teabehanke vormis, mis eeldab Eesti riigi julgeoleku ohtu kujutavat korruptsiooniküsimust, ei ole antud juhul olnud põhjendatud ja lubatav.

Lisaks taotles Pilv kohtumenetluses ka täiendavate tõendite uurimist ja võtmist asja materjalide juurde.

Kaitsja lõpptaotlus on Kofkini õigeksmõistmine talle esitatud süüdistuses juhul, kui kohus peab põhjendatuks kohtumenetluse jätkamist ning eelevalt menetluse lõpetamise taotlust ei rahulda.

Kohus teeb kõigi kaitsjate poolt esitatud taotluste suhtes määruse 13. aprillil.

Süüdistus

Riigiprokuratuur süüdistab Savisaart Tallinna eelarvevahendite kasutamises enda ja Keskerakonna huvides ehk omastamises suures ulatuses, ametiisikuna ja grupis, samuti neljas altkäemaksu võtmise episoodis, rahapesus ning Keskerakonnale suures ulatuses keelatud annetuse vastu võtmises. Keskerakond on süüdistuse saanud juriidilise isikuna.

Savisaarele altkäemaksu andmises on süüdistuse saanud ärimehed Aivar Tuulberg, Alexander Kofkin, Hillar Teder ja Vello Kunman.

Tallinna linnavolikogu esimeest Kalev Kallot süüdistatakse kaasaaitamises altkäemaksu andmisele ja võtmisele ning Savisaarele altkäemaksu vahendamises süüdistatakse ekspoliitik Villu Reiljani, samuti peab kohtu ette astuma Tallinna linnavalitsuse eksnõunik Priit Kutser.

Seitsme ametiisiku suhtes lõpetas prokuratuur kriminaalmenetluse aluse puudumise tõttu, kuna ametnike tegevuses ei tuvastatud tahtlust omastada linna vara erakonnale ega sellega seotud inimestele.

 

Toimetaja: Marek Kuul

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: