Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tallinn ostab hankega 15-20 kasutatud bussi

Foto on illustratiivne.
Foto on illustratiivne. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Tallinna Linnatranspordi AS (TLT) kuulutas välja hanke 15-20 kasutatud, kuni 12 aasta vanuse bussi ostmiseks.

Hangitavatest bussidest vähemalt 12 peavad olema ühesugused, sarnases seisukorras ja sisekujunduses, selgub hanketeatest. Busside pikkus peab olema vähemalt 11,5 ja laius kuni 2,55 meetrit. Uksi peab bussidel olema kolm. Bussid peavad olema madala põrandaga, kusjuures nende esimese ja teise ukse juures ning nende vahelisel põrandaosal ei tohi olla astmeid.

Bussid olema diiselmootoriga, mille võimsus on vähemalt 160 kilovatti ning heitgaasid peavad vastama vähemalt Euro 3 nõuetele. Bussidel peab olema nelja- kuni kuueäiguline automaatkäigukast.

Busside uksed ja küljeaknad peavad olema kahekordsete, soovitatavalt toonitud pakettklaasidega ning varustatud põhjamaistes oludes kasutamiseks sobiva salongiküttesüsteemiga ning lisakütteseadmega, mille võimsuse on vähemalt 30 kilovatti.

Bussidel peavad olema infotablood esiklaasi kohal ja bussi küljel, soovitavalt liininumbri kuvamisega ka bussi tagaosal.

Bussides peab olema vähemalt 84 reisijakohta, neist vähemalt 28 istekohta. Bussid peavad olema varustatud ka invarambiga, kergendamaks lapsevankri või invaliikumisvahendi peale- ja mahaliikumist.

Pakutavad bussid peavad olema ühemargilised, esmase registreerimisega mitte varem kui aastal 2005. Pakkuja peab võimaldama hankijal tutvuda pakutavate busside tehnilise seisukorra ja komplektsusega. Pakkuja on kohustatud kindlustama ka busside arvelevõtmise, mille kulud tasub TLT.

Pakkuja kolme viimase aasta netokäive busside müügi osas peab kokku olema vähemalt 350 000 eurot ja ta peab omama busside müügi osas vähemalt kolmeaastast kogemust.

Hanke eeldatav maksumus ilma käibemaksuta on kuni 1 miljon eurot ja leping sõlmitakse pakkujaga, kes pakub parimat hinna ja kvaliteedi suhet.

Pakkumisi riigihankel osalemiseks ootab TLT 9. mail kella 10-ni.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: