EVR Cargo investeerib vagunitesse ja kaalub Venemaale tütarfirma asutamist

Foto: Toomas Huik/Postimees/Scanpix

Eesti riiklik transiidifirma EVR Cargo plaanib Venemaale tütarfirma asutamist, mis võimaldaks ettevõttel Vene turule soodsamalt vaguneid rentida, selleks tahab ettevõte osta kiiresti seitsme miljoni euroga 200 uut poolvagunit.

Riiklik logistikafirma EVR Cargo soovib võimalikult kiirelt enam kui seitsme miljoni euro eest osta 200 uut poolvagunit ja asutada tütarettevõte Venemaale juhuks, kui otsustatakse anda oma vagunid Venemaale rendile. Ettevõtte asutamine aitab vältida topeltmaksustamist, ütles EVR Cargo juht Raul Toomsalu ettevõtte nõukogu koosolekul.

EVR Cargo korraldas konkursi 200 vaguni ostmiseks, mille võitjaks valis Brjanski vagunitehase. Hiljem teatas tehas, et algselt pakutud hinnaga nad vaguneid tarnida ei saa ning uus hind oleks 37 000 eurot vaguni kohta ehk kokku 7,4 miljonit eurot. Seetõttu plaanib ettevõte võtta pakkumisi veel teisteltki tehastelt.

Uut avalikku konkurssi ei soovi ettevõte enam korraldada, kuna sellega kaasneb risk vahendajate osalemiseks, kes tegelikkuses vaguneid tarnida ei suuda, mis omakorda seaks ohtu vagunite saamise.

Kui anda soetatavad vagunid otse Eesti ettevõttelt rendile Venemaa ettevõttele, siis sõltuvalt sellest, kas vagunid käivad Venemaalt väljas või on mõeldud ainult siseriiklikuks kasutamiseks, tuleb nende pealt maksta 10-20 protsenti makse.

Kui vaguneid kasutatakse ainult Venemaa siseriiklikeks vedudeks, siis tuleb makse maksta 20 protsenti.

Lisaks tuleb juhul, kui vagun on registreeritud Eestis, vormistada Venemaale ajutine sissevedu, mille kulu ööpäevas on viis eurot vaguni kohta ja kui EVR Cargo rendib vaguneid hinnaga 13 eurot, ei oleks seda ettevõtte hinnangul mõtet selliselt teha.

Toimetaja: Merilin Pärli

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: