EVR Cargo käive langes mullu 20 protsenti 51,8 miljonile eurole

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
EVR Cargo on Eesti Raudtee tütarfirma, mis tegeleb peamiselt kaubavedude ja vagunite-vedurite rentimisega. Autor/allikas: Toomas Huik/Postimees/Scanpix

Riigi raudteefirma EVR Cargo vähendas mullu ärikahjumit 189 000 euroni, kuid ettevõtte müügitulu langes aastases võrdluses 19,8 protsenti 51,8 miljonile eurole.

Vagunite renditurul toimus nõudluse ja pakkumise vahekorra muutus, mis tõstis oluliselt rendihindasid. Ettevõtte vagunite renditulu kasvas 39 protsenti 1,5 miljoni euroni. Ettevõte näeb positiivse trendi jätkumist ka 2017. aastal, teatas EVR Cargo.

Ettevõte tõstis vagunite remondimahtu 35 protsenti 1508 kaubavagunini, mis on ligi 10 protsenti rohkem kui aasta varem.

Kaubaveotulud vähenesid möödunud aastal 15,4 protsenti 37,9 miljonile eurole. Ettevõtte teatel oli languse peamiseks põhjuseks oli transiitkaubaveo mahu langus 17 protsendi võrra.

EVR Cargo kogu kaubaveomaht langes aastaga 8 protsenti 10,7 miljonile tonnile.

Veomahult suurimaks kujunes 4,1 miljoni tonniga väetiste kaubagrupp, mille maht kasvas võrreldes aastatagusega 11 protsenti. Järgnesid põlevkivi veod 2,1 miljoni tonniga, mille mahtu kasvatati 26 protsenti. Samas langesid mineraalsete vedelate kütuste mahud aastaga 54 protsenti, jäädes 1,7 miljoni tonni juurde. Viimased on olnud Venemaa jaoks prioriteetseks eksportartikliks, mida oma sadamate kaudu transporditakse.

Ettevõtte 2016. aasta kulumi eelne ärikasum (EBITDA) oli 6,9 miljonit eurot, see kasvas aastaga 17 protsenti.

EVR Cargo on Eesti juhtiv raudtee-ettevõte, mille põhilisteks ärisuundadeks on kaubavedu, vedurite ja vagunite remont ning vagunite rent. EVR Cargo veerem koosneb 66 vedurist ja 2522 vagunist. Ettevõttes töötas mullu 684 inimest.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: