Selver avab tänavu viis uut kauplust

Laagri Selveri ehitustööd.
Laagri Selveri ehitustööd. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Lisaks ehitusjärgus olevale Laagri Selverile avab jaekett sel aastal veel neli kauplust. Selveri juhataja hindas samas, et turul on toidupoode liiga palju ja neid hakatakse üha enam kinni panema.

Selveri juhataja Kristi Lomp ütles ERR-ile, et sügisel avab ettevõte Laagris uue keskmise suurusega Selveri [vaata fotogaleriid], mis on eelkõige mõeldud linnast väljasuunduvale kliendile.

Kuna lähedalasuv Pääsküla Selver on paljudele kohalikele inimestele kodupoeks, siis seda ei suleta.

"Meil on tänavu plaanis avada mitmeid uusi kauplusi. Kevadel avatakse Tähesaju ja Balti Jaama Turu Selver. Sellele järgneb juunis Ülemistes Technopolises asuva Sepapaja Selveri avamine ning sügisel plaanime avada Selveri Kristiines Kotka Tervisemajas," tutvustas Lomp ettevõtte plaane.

Turuolukorda üldiselt analüüsides märkis Lomp, et toidukaubanduse turul on konkurents selgelt liiga tihe ning enamasti tegeletakse lähiaastatel olemasolevate poodide renoveerimisega ja uuendamisega: ettevõtted võtavad laienemist konservatiivselt.

Ta prognoosis, et ilmselt tuleb teateid ka kaupluste sulgemisest. "Kuna kaubanduse jaoks on oluline asukoht ja piisav klientide arv, siis võidakse vanu rendilepinguid mitte pikendada ja rajatakse kauplused uutesse elamu- ja äripiirkondadesse. Vanadel kaubanduskeskustel on tulevikus kindlasti suuremad väljakutsed oma pindadele kauplejaid leida."

Planeeritava suhkrumaksu valguses saab Selveri juhataja hinnangul juba täna ennustada, kui palju huvilisi piiri taha kaubareisile läheb.

"Sihtgrupp on hoopis suurem kui alkoholi puhul ja mõju Eesti kaubandusele laastav. Viimane mõjutab kahjuks kodumaisel kapitalil tegutsevaid, tihti missioonitundest poodi pidavaid kaupmehi," hindas Lomp.

Toimetaja: Priit Luts, Oliver Kahu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: