Valitsus arutab kahel päeval riigi eelarvestrateegiat

Ministrid Stenbocki majas.
Ministrid Stenbocki majas. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Valitsus arutab esmaspäeval ja teisipäeval Sagadi mõisas riigi eelarvestrateegiat aastateks 2018-2021, millega valitsus määrab riigi eelarvepoliitika põhisuunad ja kavandab rahalised vahendid oma eesmärkide saavutamiseks.

Iga aasta kohta kinnitab valitsus kavandatava valitsussektori eelarvepositsiooni eesmärgi, teatas valitsuse pressiesindaja BNS-ile.

Samuti arutab valitsus riigile oluliste kinnisvarainvesteeringute plaani ja valitsuse kavandatavaid strateegilisi investeeringuid. Riigi eelarvestrateegia raames arutab valitsus ka personali- ja palgapoliitikat ja teeb otsuseid, mis kujundavad riigieelarvest rahastatavate asutuste palgafondi.

Valitsus uuendab strateegiat igal kevadel, täpsustades kolme eelseisva aasta kavasid ning täiendades neid vähemalt ühe aasta võrra. See annab võimaluse kohandada riigi rahalisi pikema aja plaane vastavalt muutustele majanduses, fiskaalkeskkonnas ja valdkondlikus tegevuskeskkonnas.

Riigi eelarvestrateegia peab valmis olema hiljemalt aprilli lõpuks. Eelarvestrateegia alusel jätkavad ministeeriumid 2018. aasta riigieelarve eelnõu koostamist, mida valitsus arutab kabinetinõupidamistel sügisel.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: