Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Lastekaitse liit: riik ei tohi olla projektorganisatsioon

Lapsed nukuteatris.
Lapsed nukuteatris. Autor/allikas: Postimees/ Scanpix

Pühapäeval toimunud mittetulundusühingu Lastekaitse Liit üldkogu toonitas, et lastele suunatud teenuste rahastus ei tohi olla seotud poliitiliste tõmbetuultega.

Üldkogul vastu võetud pöördumine toonitab, et arendused peavad olema süsteemsed ja rahastus tagatud rohkemaks kui üheks eelarveaastaks korraga.

„Lastekaitse valdkonna arendamine toimub käesoleval ajal paraku olulisel määral projektipõhiselt, näiteks Euroopa Liidu, Euroopa Majanduspiirkonna ja Norra finantsmehhanismivahenditest. Selliste lahendustega ei ole tagatud laste püsivaks heaoluks vajalik jätkusuutlikkus. Riik ei tohi olla projektorganisatsioon,“ sõnas liidu juhataja Tõnu Poopuu.

ÜRO lapse õiguste komitee soovitas käesoleval aastal toimunud istungil võtta Eestis kasutusele lapse õigusi arvestava lähenemisega riigieelarve, mis on abiks ka kohalike omavalitsuste eelarvete välja töötamisel. See looks seiresüsteemi laste heaolu loomiseks suunatud eelarvevahendite jaotamise ja kasutamise üle.

Poopuu tõi välja värske näite laste rehabilitatsiooniteenusele ettenähtud vahendite lõppemisest käesoleva aasta alguses. "Laste heaoluks on vaja süsteemset lähenemist ühes pikaajaliste rahastamise otsustega," rõhutas Poopuu.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: