Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Vaidlusalune Tootsi tuulepargi kinnistu läheb enampakkumisele

{{1493312520000 | amCalendar}}
Eesti Energiale kuuluv tuulepark Narvas.
Eesti Energiale kuuluv tuulepark Narvas. Autor/allikas: Peeter Langovits/Postimees/Scanpix

Valitsus tunnistas kehtetuks korralduse, millega oli eraldanud Eesti Energiale Tootsi tuulepargi rajamiseks maad, ning otsustas selguse huvides kuulutada välja Tootsi kinnistute avalik enampakkumine.

"Kuigi riik on jätkuvalt seisukohal, et vaidlusi põhjustanud valitsuse otsus oli seaduslik, tuleb kiirema selguse huvides kuulutada välja Tootsi kinnistute avalik enampakkumine," teatas valitsuse kommunikatsioonibüroo pärast neljapäevast valitsuse istungit.

Enampakkumise ettevalmistamisega hakkab tegelema keskkonnaministeerium koostöös maa-ametiga.

Keskkonnaminister Marko Pomerants ütles ERRi raadiouudistele, et otsus kinnistu enampakkumisele panna tundub õiglane, sest nii saab minna asjaga edasi ega pea kohtuvaidlusele aega kulutama.

Kui kaua enampakkumise ettevalmistuseks kulub, ei osanud minister veel öelda.

"Lähipäevil saame võimalikule graafikule ka mingid tärminid külge," lubas ta.

"Kevade jooksul saame vast asja klaariks. Lahkesti võivad tulla pakkumisele osalema ka osapooled, kes valitsuse eelnevat korraldust on vaidlustanud. Ja valitsus saab igal juhul ühe kahest: kas selle maa eest õiglase, enampakkumisel tekkinud hinna või teisel juhul, kui võitja on Eesti Energia ehk AS Enefit Taastuvenergia, saab sealt siis juba järgmiste otsustega edasi minna," lisas Pomerants.

Ta ei teadnud ka seda, millises vormis enampakkumine toimub, märkides vaid, et see saab olema avalik.

Tootsi tuulepargi kinnistu asub Vändra vallas Metsakülas, selle suurus on 160 hektarit ning kinnisasi koosneb 40 katastriüksusest, millest 38 on detailplaneeringuga ette nähtud tuulikute püstitamiseks ning kaks tuulemõõdutornidele.

Vastavalt koalitsioonilepingule kavatsetakse Enefit Taastuvenergia aktsiatest 49 protsenti börsile viia, mis hõlmab endas nii tuule-, hüdro- kui ka muud taastuvenergiat.

Börsile viimise ajakava ei ole valitsus Pomerantsi sõnul veel arutanud ja otsus sõltub sellest, kuidas Tootsi tuulepargi maa asjad lähevad ning kes lõpuks katastriüksuse omanikuks saab.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: