Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Paavst Fransiscus: Norra võiks Põhja-Korea ja USA suhteid vahendada

Paavst Fransiscus pakkus välja, et seoses kasvavate pingetega Põhja-Korea ja USA vahel võiks mõni riik pingelisi suhteid vahendada, näiteks Norra.

Sellest rääkis paavst ajakirjanikele lennukis kui ta Egiptusest lahkus, vahendas BBC.

Ta ütles, et maailmas on palju vahendajaid ja et Norra on alati valmis aitama.

Paavst hoiatas, et olukord on muutunud liiga kuumaks ja lisas väljapääs on läbirääkimistes ja diplomaatilises lahenduses.

Paavst kutsus Venezuelat vägivallast hoiduma

Paavst kutsus ka Venezuela valitsust ja ühiskonda hoiduma edasisest vägivallast.

"Dramaatilised uudised olukorra halvenemisest Venezuelas koos hukkunute, vigastatute ja vangidega saabuvad jätkuvalt," ütles paavst umbes 70 000 inimesele, kes olid kogunenud Püha Peetri väljakule iganädalasele palvusele.

"Olles ohvrite perekondadega ühtne nende kurbuses, esitan ma siira üleskutse valitsusele ja kõikidele Venezuela ühiskonna sektoritele, et nad hoiduksid edaspidi kõikidest vägivallavormidest," ütles paavst.

Franciscus kutsus austama Venezuelas inimõigusi ning leidma sügavale humanitaar-, sotsiaalsele, poliitilisele ja majanduskriisile läbirääkimiste teel lahendused.

Paavst palvetas "rahu, leppimise ja demokraatia" eest "armastatud" riigis.

Ta rõhutas, et Püha Tool on valmis tegutsema vahendajana leidmaks kriisile lahendust. Osa Venezuela opositsioonist on aga vastu kiriku sekkumisele.

Valitsusvastastes meeleavaldustes on saanud surma juba 28 ja kannatada üle 400 inimese. Peaprokuröri sõnul on võetud vahi alla ligi 1300 inimest.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: