Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tele2 paketihinnad kerkivad juunist kuni kahe euro võrra

Foto: Postimees/Scanpix

Veel reedel oma uute, rändlustasujärgsete pakettide avalikustamisest keeldunud Tele2 tuli nädalavahetusel välja uute, senisest kallimate kõnesid ja sõnumeid sisaldavate andmesidepaketihindadega, mis hakkavad kehtima juunist, mil EL-is kaob rändlustasu. Enamik uusi pakette on ühe-kahe euro võrra senistest kallimad.

Kallinevad kõik odavamad paketid, nende hinnatõus jääb vahemikku üks kuni kaks eurot kuus. Vaid kõige kallim ja mahukam, senine 60 GB pakett odavneb märgatavalt - kaheksa euro võrra - ning võimaldab edaspidi selle tasu eest piiramatult internetti kasutada.

Siiski jäävad kehtima piirangud EL-is kasutatavale andmesidemahule. Kui odavamate pakettide puhul, kus andmesidemaht on väiksem, saab EL-is kasutada sama palju internetti kui paketis sisaldub (vastavalt 500 MB, 2 GB või 4 GB), siis kahe kallima ja andmesidemahukama paketi puhul (12 GB ja piiramatu) jääb EL-is kasutatavaks piiriks ikkagi vastavalt 4 GB ja 6 GB.

Korrektiive pakettides on veel: 1 GB pakett muutub 2 GB paketiks ning 30 GB pakett kaob hoopis ära. Kokku saab Tele2 klient valida juunist alates viie paketi vahel.

Kõigi uute pakettidega on kõned ja sõnumid nii Euroopa Liidus kui ka Eestis piiramatud.

Esimesena tuli uute paketihindadega välja Telia, kes samuti tõstab enamike pakettide mahtu ja hinda.

Rändlustasud kaovad EL-is 15. juunist.

Toimetaja: Merilin Pärli, Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: