Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tootsi tuulepargi enampakkumise korraldab RMK

Keskkonnaminister Marko Pomerantsi sõnul korraldab tuulepargi rajamiseks mõeldud Tootsi kinnistu enampakkumise riigimetsa majandamise keskus (RMK).

"See on ajaliselt kõige otstarbekam, kuna maa nende hallata on. Neil on valmisolek kõige kiirem. Kui hakkaksime seda maad liigutama läbi valitsusprotseduuride maa-ametile, siis see võtaks lisaaega," põhjendas Pomerants ERR-i raadiouudistele.

Reedel arutab seda teemat RMK nõukogu, neljapäeval on aga tuuleenergia ettevõtete tähtaeg esitada kohtumenetluse lõpetamise asjus oma seisukohad.

Enne edasisi samme oodatakse ka Tallinna halduskohtu otsust, kuna rahandusministeerium ja keskkonnaministeerium on esitanud taotluse menetluse lõpetamiseks, sest valitsus on vaidlusi põhjustanud otsuse tühistanud.

Valitsuse mullu detsembris tehtud otsuse vaidlustasid kohtus mitmed tuuleenergiaettevõtted ning kohus otsustas jaanuaris kohaldada esialgset õiguskaitset.

Kohus on seadnud nüüd teistele osalistele menetluse lõpetamise asjus seisukohtade esitamise tähtajaks tänase kuupäeva. Tõenäoliselt langetab kohus otsuse selles küsimuses järgmisel nädalal.

Keskkonnaminister Marko Pomerantsi sõnul saaks menetlust lõpetava kohtuotsuse järel asjaga edasi liikuda. "Loodame, et jaanipäevaks on meil selgus majas, kes siis Tootsis tuuleparki hakkab arendama."

Tuulepargi rajamiseks ette nähtud Tootsi kinnistu asub Pärnumaal Vändra vallas ning selle pindala on 160 hektarit.

Eesti Energia on kinnitanud, et osaleb kindlasti enampakkumisel. Ka Nelja Energia juhatuse esimees Martin Kruus on öelnud, et ettevõte on põhimõtteliselt Tootsi kinnistust huvitatud.

Toimetaja: Priit Luts

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: