Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Tootsi kinnistu müügi viibimine võib mõjutada Enefit Taastuvenergia börsile jõudmist

Tootsi tuulepargi kinnistu müügi viibimine seoses oksjonitingimuste vaidlustamisega võib mõjutada Eesti Energia tütarettevõtte Enefit Taastuvenergia börsile jõudmist. Ettevõtte juhi Aavo Kärmase kinnitusel on Tootsi Tuulepark siiski vaid üks kavandatud projektidest.

Tootsi tuulepargi kinnistu enampakkumine oli kavandatud kolmapäevaks, kuid Tallinna halduskohus võttis menetlusse kolme firma taotlused oksjoni korraldamise otsus kehtetuks tunnistada ning tagas neile esialgse õiguskaitse, mis müügi peatab, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Millal ja kuidas Tootsi kinnistu nüüd müüki pannakse, on praegu ebaselge.

Eesti Energia plaanide kohaselt saaks Tootsi tuulepargist Enefit Taastuvenergia osa, kusjuures märkimisväärselt suur osa.

"See oleks võrreldes tänase tuuleenergia portfelliga veidi üle kahe korra rohkem," ütles Aavi Kärmas.

Tema ei nõustu siiski väitega, nagu võiks Tootsi tuulepark olla Enefit Taastuvenergia IPO seisukohalt otsustava tähtsusega.

"Ega me Enefit Taastuvenergias ei tegele ainult Tootsi projektiga, meil on terve rida erinevaid projekte töös ja hetkel erinevas arengufaasis," rääkis ta.

"Tegelikult ma ei saa täna rääkida väga palju nendest projektidest, mis on veel pooleliolevad ja töös, aga nii palju võin öelda, et nende projektide maht kokkuvõttes on suurem kui Tootsi tuulepark," lisas Kärmas.

Algselt kavandati Enefit Taastuvenergia kõige varasemaks IPO ajaks järgmise aasta esimene pool.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: