Laevanduse edendamise töögrupp toob oma ideed peatselt valitsuse ette ({{commentsTotal}})

Laevakapten.
Laevakapten. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Laevandust analüüsiv töögrupp esitab hiljemalt mai lõpuks valitsusele oma ettepanekud laevandussektori konkurentsivõimelisemaks muutmiseks ning ka elektroonilise registri arendamisega tegeldakse edasi, kinnitas majandusministeerium.

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur väitis kolmapäevases "Foorumi" saates, et elektroonilise laevaregistri loomine on ootele pandud.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi avalike suhete nõunik Mihkel Loide ütles ERRile, et see ei vasta tõele.

"Registrite arendamisega tegeletakse edasi ja see on jätkuvalt ka valitsuse tegevusprogrammis laevandussektori konkurentsivõime tõstmise projekti ühe alamtegevusena," kinnitas ta.

Töögrupp, kuhu kuuluvad rahandus-, sotsiaal- ja majandusministeeriumi ning veeteede ameti esindajad, käib Loide sõnul regulaarselt koos ning vormistab oma ettepanekud valitsuselele hiljemalt mai lõpuks.

Soov tuua rohkem kaubalaevu Eesti lipu alla on kirja pandud koalitsioonilepingusse ning varem on räägitud kavatsusest liita laevaregistrite arendus e-residentsuse projektiga.

1990. aastate alguses sõitis Eesti lipu all pea sada kaubalaeva. Praegu sõidab mõne teise riigi lipu all umbes 60 Eesti päritolu laeva.

Veeteede ameti arvutuste kohaselt tooks üks Eesti lipu all seilav keskmise suurusega kaubalaev riigile registritasudena ning sertifikaatide väljastamise ja muude tegevustega sisse 20 000–25 000 eurot aastas.

Toimetaja: Karin KoppelHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: