EKRE-st välja arvatud Maria Kaljuste tahab luua uut erakonda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Maria Kaljuste
Maria Kaljuste Autor/allikas: ERR

Eesti Konservatiivsest Rahvaerakonnast (EKRE) välja heidetud Maria Kaljuste asutas uue liikumise ning tahab luua uue erakonna.

MTÜ Tark ja Terve Eesti (TTE) asutamisleping sõlmiti EKRE Saaremaa piirkonna endise juhi Maria Kaljuste eestvedamisel nädal tagasi, kirjutab Meie Maa.

EKRE juhatus arvas märtsi lõpus Saaremaa piirkonna juhi Maria Kaljuste parteist välja seoses erakonna maine kahjustamise ja heade tavade rikkumisega. Samuti heideti siis välja Jüri Derkun.

"Vastavalt põhikirjale kohustub iga erakonna liige olema eetiline, käituma väärikalt ja hoiduma erakonda kahjustavast tegevusest," ütles erakonna aseesimees ja juhatuse liige Jaak Madison pressiteate vahendusel. "Kaljuste ja Derkun on oma tegevusega neid põhimõtteid korduvalt rikkunud," lisas ta.

Madisoni sõnul ei ole tegemist teisimõtlejate ohjeldamisega. "Ent inimesed, kes pühendavad kogu oma energia avalikule sõdimisele erakonnaga, on eksinud erakonnaga," märkis EKRE aseesimees.

EKRE aukohus arutas erakonna juhatuse liikme ja Saaremaa ringkonna esimehe Kaljuste sõnavõtte sotsiaalmeedias. "Põhiliselt heidetakse mulle ette oma arvamuse avaldamist Facebookis," ütles Kaljuste märtsis ajalehele Meie Maa. Talle saadetud kuuepunktilist süüdistust nimetas Kaljuste naeruväärseks. "Kavatsen ennast viimase võimaluseni kaitsta, sest need asjad on meelevaldsed ja ülekohtused," ütles ta.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: