EKRE viskas erakonnast välja Saaremaa piirkonna juhi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Maria Kaljuste
Maria Kaljuste Autor/allikas: ERR

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juhatus arvas seoses erakonna maine kahjustamise ja heade tavade rikkumisega parteist välja Saaremaa piirkonna juhi Maria Kaljuste ja Jüri Derkuni.

"Vastavalt põhikirjale kohustub iga erakonna liige olema eetiline, käituma väärikalt ja hoiduma erakonda kahjustavast tegevusest," ütles erakonna aseesimees ja juhatuse liige Jaak Madison pressiteate vahendusel. "Kaljuste ja Derkun on oma tegevusega neid põhimõtteid korduvalt rikkunud," lisas ta.

Madisoni sõnul ei ole tegemist teisimõtlejate ohjeldamisega. "Ent inimesed, kes pühendavad kogu oma energia avalikule sõdimisele erakonnaga, on eksinud erakonnaga," märkis EKRE aseesimees.

EKRE aukohus arutas sel nädalal erakonna juhatuse liikme ja Saaremaa ringkonna esimehe Kaljuste sõnavõtte sotsiaalmeedias. "Põhiliselt heidetakse mulle ette oma arvamuse avaldamist Facebookis," ütles Kaljuste ajalehele Meie Maa. Talle saadetud kuuepunktilist süüdistust nimetas Kaljuste naeruväärseks. "Kavatsen ennast viimase võimaluseni kaitsta, sest need asjad on meelevaldsed ja ülekohtused," ütles ta neljapäeval ilmunud lehes.

Eelmisel nädalal valis EKRE Saaremaa piirkonna üldkoosolek Kaljuste tagasi piirkonna juhiks.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: