FOTOD: USA presidendi ja Ida-Euroopa riigipeade kohtumine

{{1499336220000 | amCalendar}}

USA president Donald Trump kohtub neljapäeval Varssavis Ida-Euroopa riigipeadega, teiste seas on kohal ka Eesti president Kersti Kaljulaid.

Varssavis toimus neljapäeval niinimetatud Kolme mere algatuse (Three Seas Initiative) tippkohtumine, mis toob ühise laua taha Eesti, Läti, Leedu, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi, Ungari, Bulgaaria, Austria ja Horvaatia riigipead. Üritusest võtab erandkorras osa ka USA president.

Oma sõnavõtus riigipeade arutelul keskendus Eesti president Kersti Kaljulaid küberjulgeoleku olulisusele. Presidendi kantselei teatel rõhutas Eesti riigipea, et kuigi kõikidel riikidel on oma huvid, oleme me siiski üksteisega seotud ja seda sõltumata riikide suurusest.

„Euroopa Liit ja USA on koos igal juhul tugevam globaalne jõud,“ ütles Kaljulaid ja lisas, et seepärast on oluline tihe koostöö NATO-s, kus Ameerika Ühendriikidel on juhtiv roll.

Kohtumisel osalenud president Kersti Kaljulaid keskendus oma sõnavõtus küberjulgeoleku olulisusele.

"Rääkisin talle digitaalsest ühiskonnas, sellest, et Eesti on selline ja et meil on palju pakkuda. Nii nagu neil meile on palju pakkuda, on ka meil neile pakkuda, vaatamata sellele, et oleme oluliselt väiksemad. Meie digitaalse ühiskonnana jagame neid kübersfääri riske ilmselgelt paremini kui teised, peame kõik koos tegema tööd selle nimel, et igasugune Wannacry ei pääseks meie digitaalseid riike tulevikus ründama, kui me oleme need üles ehitanud. Ja pakkusin koostööd kõikidele Ida-ja Kesk-Euroopa riikidele selles valdkonnas," ütles Kaljulaid.

"Trump ei rääkinud täna üksnes Kesk- ja Ida-Euroopa riikidest, vaid rääkis transatlantilisest suhtest, kõikidest liitlastest ja partneritest. Seda on oluline rõhutada. Ausalt öeldes olen ma seda öelnud, ja mõned on nimetanud seda strateegiliseks naiivsuseks, aga tegelikult oleme sellelt administartsioonilt saanud vägagi väärtuspõhist välispoliitikat kõik see pool aastat ja natukene rohkem," lisas Kaljulaid.

USA riigipea lubas, et Ameerika Ühendriigid ei kasuta energiaallikaid Ida- ja Kesk-Euroopa riikide survestamiseks ega luba seda teha ka teistel riikidel.

Allikas: SCANPIX / REUTERS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: