Trump: USA on pühendunud Kesk-, Ida-Euroopa julgeoleku säilitamisele

{{1499332980000 | amCalendar}}
Foto: WH

USA on pühendunud Kesk- ja Ida-Euroopa julgeoleku ja rahu säilitamisele, ütles USA president Donald Trump neljapäeval Varssavis.

"Meie tugev liit Poola ja NATO-ga on jätkuvalt kriitiline konflikti heidutamiseks ja tagamaks, et Euroopat ei laastaks enam iialgi suurvõimude sõda ning et maailm oleks turvalisem ja parem paik," lausus Trump ühisel pressikonverentsil Poola presidendi Andrzej Dudaga.

"Ameerika on pühendunud Kesk- ja Ida-Euroopa rahu ja julgeoleku säilitamisele," ütles riigipea.

"Teeme Poolaga koostööd vastuseks Vene tegevustele ja destabiliseerivale käitumisele," lisas ta.

USA ei luba Kesk-, Ida-Euroopa riikide survestamist energiaga

Trump lubas, et Ühendriigid ei kasuta iialgi energiaallikaid Kesk- ja Ida-Euroopa riikide survestamiseks ega luba seda teha ka teistel riikidel.

Trumpi sõnul on ta uhke, et regioon saab kasu USA energiatarnetest. Poola sai juunis kätte esimese USA veeldatud gaasi saadetise.

USA president tõi avalduses ka esile, et Kesk- ja Ida-Euroopal on tema jaoks eriline tähendus, sest tema abikaasa Melania on pärit Sloveeniast.

Trump kritiseeris Venemaa "destabiliseerivaid" samme

Trump ilmutas Varssavis harvaesinevalt otsest kriitikat Venemaa käitumise aadressil, süüdistades Kremlit destabiliseerivatest sammudes.

Trump, kes kohtub reedel G20 tippkohtumisel Vene presidendi Vladimir Putiniga, ütles Poolas, et Ühendriigid teevad liitlastega koostööd vastuseisuks "Venemaa sammudele ja destabiliseerivale käitumisele".

Allikas: AFP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: