Konkurentsiamet ühendaks riigile kuuluvad elektrivõrgud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Jaotusvõrgu alajaam.
Jaotusvõrgu alajaam. Autor/allikas: Postimees/Scanpix

Konkurentsiamet on teinud ettepaneku ühendada kulude kokkuhoiu huvides riiklikud elektrivõrgu ettevõtted Eleringi ja Elektrilevi või anda Eleringi 110 kV pingel töötav võrk Elektrilevile, kirjutasb Postimees.

Olukorras, kus ülekandevõrgule ehk Eleringile kuulub suur osa ka 110 kV pingel töötavat ja jaotusvõrgu funktsiooni täitvat võrku, leiab konkurentsiamet, et ei ole efektiivne, kirjutab Postimees.

"Oma kirjas soovitasime, et majandus- ja kommunikatsiooniministeerium koos rahandusministeeriumiga (vastavalt Eleringi ja Eesti Energia üldkoosolek) analüüsiksid koos läbi, milline osa tuleks üle anda ja milline mitte," rääkis ajalehele konkurentsiameti peadirektor Märt Ots.

Eleringi juhatuse esimehe Taavi Veskimäe sõnul on Elering valmis kaaluma ka Elektrilevi osaluse omandamist Eesti Energialt. Ka näeb ta, et varem või hiljem tuleb Elektrilevi nagunii energia jaeturul võrdse konkurentsi tagamiseks eraldada Eesti suurimast energiatootjast ja -müüjast Eesti Energiast.

Enda omanduses oleva 110 kV elektrivõrgu müüki Elering praegu aga ei kaalu, sest Eesti elektrisüsteem on üles ehitatud niimoodi, et 110 kV võrk talitleb paralleelselt 330 kV võrguga, põhjendas võrguettevõtte juht.

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: