Koplis kahe turvamehe tulistamises kahtlustatav toodi Eestisse ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Koplis tulistati kahte turvameest.
Koplis tulistati kahte turvameest. Autor/allikas: ERR

Teisipäeval andsid Läti kolleegid Eesti politseile üle 75-aastase Alexanderi, keda kahtlustatakse kahe turvamehe tulistamises Koplis.

Põhja ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokuröri Anneli Lumiste sõnul jätkub Eestis kriminaalasja menetlus ning edasi teostatakse tema osalust nõudvad menetlus- ja uurimistoimingud, eelkõige tema ülekuulamine, kirjutab Postimees.

Samuti viiakse ta eeluurimiskohtuniku juurde küsitlemisele, kuna tema vahistamismäärus koostati tagaselja.

Lumiste lisas, et kuna tegemist on raske kuriteoga, mille eest on raskeima karistusena ette nähtud eluaegne vangistus, vaadatakse seda kohtuliku arutamiseni jõudes läbi üksnes üldmenetluses. Süüdimõistmise korral mõrvakatses ootab teda 8-20 aastane või eluaegne vangistus.

Kriminaalmenetlust juhib Põhja ringkonnaprokuratuur ning viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo.

2. juuli hommikul kella 11 paiku sai häirekeskus teate, et Koplis on tulistatud kahte turvameest. Turvamehed läksid kontrollima nende valvatavat mahajäetud maja Liinivahe tänaval, kuna objekti liikumisandurid andsid häire.

Kohapealt leidsid nad objektile tunginud mehe, kes neid tulirelvaga ründas – üks turvameestest sai eluohtlikke vigastusi, kuid arstidel õnnestus ta elu päästa. Teise turvamehe elu polnud küll ohus, kuid ka tema vigastused olid sedavõrd rasked, et ta vajas samuti opereerimist.

Asjaolude väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlust mõrvakatse paragrahvi järgi.

Kurjategijal õnnestus sündmuskohast põgeneda. Kohapeal pidasid politseinikud kinni küll ühe tulistaja profiilile vastava mehe, kuid peagi selgus, et tema siiski kuriteoga seotud ei olnud ning ta vabastati.

7. juuli öösel peeti tulistamises kahtlustatav Alexander kinni Riias.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: