Politsei tabas turvameeste tulistamises kahtlustatava

{{1499432700000 | amCalendar}}
Foto: ERR

Reede öösel peeti Riias kinni 75-aastane Alexander, keda kahtlustatakse pühapäeval Koplis kahe turvamehe tulistamises.

Ringkonnaprokurör Anneli Lumiste selgitas, et politsei on kogunud piisavalt tõendeid, et arvatav laskja tuvastada, kinni pidada ning esitada talle kahtlustus väga raskes kuriteos.

"Kuna tema senine käitumine on ilmselgelt viidanud ka soovile hoiduda kõrvale vastutusele võtmisest, siis oli ainuvõimalik taotleda tema eeluurimise ajaks vahi alla võtmist. Edasise kriminaalmenetluse käigus selgitame välja, kust sai kahtlustatav relva, mida ta tegi hüljatud majas ning miks avas turvameeste pihta tule," ütles Lumiste, kelle sõnul on kahtlusalune Vene Föderatsiooni kodanik.

Süüdimõistmise korral mõrvakatses ootab teda 8-20 aastane või eluaegne vangistus.

Põhja prefektuuri kriminaalbüroo talituse juhi Roger Kummi sõnul on Alexandri näol tegemist varem karistamata mehega, mis tegi tema tabamise tavapärasest keerulisememaks.

"Nädala jooksul käis lakkamatu töö ning suutsime kuriteo asjaolude kohta piisavalt infot koguda, et kahtlustatava isik välja selgitada," ütles Kumm.

Kummi sõnul on ründed tulirelvaga Eestis väga haruldased, seda enam, et rünnati võõraid inimesi.

Kummi kinnitusel saadi tagaotsitava kohta vihje.

"Olime tänu ühe inimese vihjele saanud teada nime või võimaliku nime ja tuvastasime üsna ruttu ära, et isik on Eestist lahkumas. Teavitasime oma kolleege nii Lätis kui ka Leedus ja alustasime isiku otsingut. Õnnestus ta tabada Lätis," selgitas Kumm "Aktuaalsele kaamerale".

"Südaöösel panime käima politseioperatsiooni, kuhu kaasasime lõunanaabrid ning koos Läti kolleegidega pidasime ta öösel kinni," rääkis Kumm.

Ta lisas, et õige pea minnakse talle Riiga järele ning ta tuuakse Eestisse kuriteo kõikide asjaolude väljaselgitamiseks.

Hetkel vormistatakse dokumente, et Läti saaks Alexandri Eestile loovutada.

Reedel leiti üles ka relv, mida tulistaja ilmselt kasutas.

Prokuratuur on taotlenud juba ka Alexandri vahistamist ning kohus on tema suhtes tagaselja koostanud vahistamise määruse.

2. juuli hommikul kella 11 paiku sai häirekeskus teate, et Koplis on tulistatud kahte turvameest. Turvamehed läksid kontrollima nende valvatavat mahajäetud maja Liinivahe tänaval, kuna objekti liikumisandurid andsid häire.

Kohapealt leidsid nad objektile tunginud mehe, kes neid tulirelvaga ründas – üks turvameestest sai eluohtlikke vigastusi, kuid arstidel õnnestus ta elu päästa. Teise turvamehe elu polnud küll ohus, kuid ka tema vigastused olid sedavõrd rasked, et ta vajas samuti opereerimist.

Asjaolude väljaselgitamiseks alustati kriminaalmenetlust mõrvakatse paragrahvi järgi.

Kurjategijal õnnestus sündmuskohast põgeneda. Kohapeal pidasid politseinikud kinni küll ühe tulistaja profiilile vastava mehe, kuid peagi selgus, et tema siiski kuriteoga seotud ei olnud ning ta vabastati.

Nädala jooksul on politseinikud teostanud aktiivselt erinevaid menetlustoiminguid ning kuriteos kahtlustatav, 75-aastane Alexander peeti Läti politseinike poolt reede hommikul Riias kinni. Hetkel viibib ta sealses haiglas, kuna lisaks turvameestele tulistas ta sündmuste käigus ühe kuuli ka iseendale kätte.

Kriminaalmenetlust juhib Põhja ringkonnaprokuratuur ning viib läbi Põhja prefektuuri kriminaalbüroo.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: