Võimalikud investorid alustavad Air Balticu ostueelset kontrolli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Air Balticu lennukid.
Air Balticu lennukid. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Läti transpordiminister Uldis Augulis ütles teisipäeval, et mitmed potentsiaalsed investorid alustavad ilmselt lähiajal ostueelset kontrolli (due diligence) Läti riikliku lennufirma Air Baltic omandamiseks.

Minister ütles, et valitsuskabineti informeeriti teisipäeval arengutest strateegiliste investorite ligimeelitamisel. Ettevõtet on seni pakutud üle 40 potentsiaalsele investorile erinevatest riikidest ning plaani kohaselt jõuab protsess lõpule selle aasta lõpuks.

Augulis ütles, et käivad läbirääkimised mitmete potentsiaalsete investoritega, kellest mitmed võivad alustada lähiajal ostueelset kontrolli. Ministri sõnul pole ükski potentsiaalne ostja pärit Venemaalt.

Minister märkis, et valitsus tahab endiselt säilitada üle 50-protsendilise osaluse Air Balticus ning investoritelt eeldatakse, et ei vähendata lennufirma võrgustikku ning kodujaamana säilitatakse Riia Lennujaam.

Air Balticu börsil noteerimist Augulise sõnul praegu ei kaaluta.

Air Balticu tegevjuht Martin Gauss ütles, seni on kõik läinud plaanipäraselt ja vastavalt ajakavale. Horizon 2021 plaani kohaselt tahetakse Air Balticusse meelitada 50 miljonit eurot lisakapitali, samas ei taotle ettevõte lisainvesteeringuid riigilt.

Läti valitsus on seadnud eesmärgiks leida strateegiline investor 2017. aasta lõpuks. Investori otsimiseks palgati rahvusvaheline konsultatsioonifirma Lazard Freres.

Mullu mais suurendati Air Balticu aktsiakapitali 256,5 miljoni euroni. Läti valitsuse ja Saksa investori Ralf Montag Grimesi vahelise kokkuleppe tulemusena investeeris Grimes Air Balticusse 52 miljonit eurot, samas kui riik investeeris 80 miljonit. Selle tulemusena hoidis Läti riik ettevõttes 80-protsendilist osalust ja Grimes 20-protsendilist osalust läbi ettevõtte Aircraft Leasing 1.

Selle aasta aprillis sai Aircraft Leasing 1 ainuomanikuks Taani ärimees Lars Thuesen, saades seeläbi kaudselt endale ka 20-protsendilise osaluse Air Balticus.

Mullu tegi Air Baltic 286 miljonit eurot käivet ja 1,2 miljonit eurot kasumit.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: