EVR Cargo nõukogu otsustab vagunite rendiäri tuleviku augustis ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1500543960000 | amCalendar}}

Neljapäeval toimunud EVR Cargo nõukogu koosolekul ettevõtte vagunirendi äri tuleviku osas otsust ei langetatud ja nõukogu koguneb teemat arutama augustis.

"AS EVR Cargo nõukogu oma tänasel koosolekul vagunite ostu ja rendi äriplaani ei arutanud, kuna materjal on mahukas ja juhatus vajab täiendavat aega selle läbi töötamiseks ning nõukogule esitamiseks," ütles nõukogu esimees Neeme Jõgi BNS-ile.

"Tõenäoliselt arutab nõukogu teemat oma järgmisel korralisel koosolekul augustis," lisas Jõgi.

Jõgi äriplaani suhtes meelt muutnud ei ole ning on endiselt kahtlev.

"Minu hinnang tugineb alati minu käes olevale informatsioonile. See informatsioon, mis mulle on edastatud, oli tõepoolest rohkem äriidee kirjeldus, mitte klassikalises mõttes äriplaan. Äriplaan vajab ikkagi kõikide detailide lahtikirjutamist, läbiarvutamist, kulubaasi adekvaatset kajastamist ja riskide hindamist ja kõike seda, mida me oleme oma juhatusele edasi andnud, millise detailsusastmega me midagi näha ja läbiarvutatud saada tahame. Eks praegu siis juhatus tegeleb sellega," selgitas Jõgi "Aktuaalsele kaamerale".

Pool tehingust ehk 500 vagunit on juba tellitud, ent tehingu teise poole saatus on veel lahtine. Juhatuse esimees Raul Toomsalu ütles kolmapäeval "Aktuaalsele kaamerale", et mõneti mõistab Jõgi otsust tehing ajutiselt peatada.

"Kui tuleb uus nõukogu, siis selleks, et elada edasi mingite otsustega, mida juhatus teeb, peab ta nendest otsustest aru saama. Ja kui inimesed on väljastpoolt sektorit tulnud, võtab võib-olla natuke rohkem aega, et täpselt aru saada nendest mehhanismidest, kuidas vagunirent käib ja kuidas neid tehinguid ellu viiakse. Selles mõttes on õigus, et võtame korraks aja maha, vaatame kõik kogu äriprojektile sisse ja siis saame edasi minna," rääkis Toomsalu.

Nädala alguses tõstatas päevaleht Postimees päevakorda riikliku raudteefirma kevadel kinnitatud äriplaani osta vagunid ja need edasi rentida. Sellele järgnevalt ütles ettevõtte nõukogu esimees Neeme Jõgi, et mais ametisse astunud uue nõukogu jaoks ei olnud selged ettevõtte vagunirendiäri riskid ja sellest lähtuvalt otsustab nõukogu lähiajal, kas äriplaaniga jätkata või edasised investeeringud peatada.

"Eelmisel nädalal nõukogu otsustas peatada osaliselt ja ajutiselt vagunite ostmise ja rendi äriplaani elluviimine," ütles Jõgi kolmapäeval BNS-ile. Nendes osades, kus ettevõte on juba võtnud lepingulisi kohustusi, neid EVR Cargo täidab, kuid uusi kohustusi seni ei võta, kuni äriplaan on nõukogu praeguse koosseisu poolt piisava detailsusega läbi arutatud ja ka heakskiidu saanud, lisas ta.

EVR Cargo sõlmis 14. juunil 17,8 miljoni euro suuruse lepingu, millega soetab 300 konteinerplatvormi ja 200 poolvagunit; see on esimene osa 35 miljoni euro suurusest vagunitesse investeeringute plaanist.

Konteinerplatvormid plaanib EVR Cargo rendile anda rahvusvahelistele suurklientidele, kes teenindavad idasuunalist kaubavedu. Poolvagunid on plaanitud rentida puistekaupade veoks Venemaa kasvavale siseturule.

EVR Cargo on riigile kuuluv raudtee-ettevõte, mille põhilisteks ärisuundadeks on kaubavedu, vedurite ja vagunite remont ning vagunite rent. EVR Cargo veerem koosneb 66 vedurist ja 2522 vagunist. Ettevõttes töötas mullu 684 inimest.

Ettevõtte kahjum langes möödunud aastal aasta varasemalt 1,8 miljonilt eurolt 189 000 euroni ning müügitulu kukkus aastavõrdluses 19,8 protsenti 51,8 miljonile eurole. Vagunite renditurul toimus nõudluse ja pakkumise vahekorra muutus, mis tõstis oluliselt rendihindasid. Ettevõtte vagunite renditulu kasvas 39 protsenti 1,5 miljoni euroni.

Toimetaja: Merili Nael, Ege Tamm

Allikas: ERR/BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: