Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

USA luure andmetel arutas Sessions Trumpi kampaaniateemasid Vene saadikuga

Jeff Sessions
Jeff Sessions Autor/allikas: AFP/Scanpix

Venemaa suursaadikut Washingtonis Sergei Kisljaki kuuldi oma ülemustele rääkimas, et ta arutas 2016. aasta presidendivalimiste eel kampaaniaga seotud teemasid, sealhulgas Moskvale tähtsaid küsimusi praeguse USA justiitsiministri Jeff Sessionsiga, kirjutas Washington Post reedel.

USA ametnik kinnitas Reutersile, et USA luure kuulas pealt suursaadik Sergei Kisljaki kaht jutuajamist Sessionsiga, kes toona oli senaator ning vabariiklaste kandidaadi Donald Trumpi peamine välispoliitikanõunik.

Anonüümsust palunud ametniku sõnul ei olnud see, et Sessions toona Trumpi toetaja ja senaatorina poliitikaküsimusi või isegi Trumpi vaateid sellele välisdiplomaadiga jagas, midagi automaatselt kohatut.

"Küsimus on, kas ta ületas piiri ja arutas salastatud teavet või rääkis lepetest nagu sanktsioonide eemaldamine, kui venelased olid huvitatud USAsse investeerimisest või neil oli kahjustavat teavet [vastaskandidaat Hillary] Clintoni kohta," rääkis teine pealtkuulamisega kursis olev ametnik.

Washington Post viitas ühele allikale, kelle sõnul näitavad luureandmed, et Sessionsil ja Kisljakil olid olulised arutelud muu hulgas Trumpi positsioonide kohta Venemaaga seotud küsimustes ning USA-Vene suhete väljavaadetest Trumpi administratsiooni korral.

Sessions ei avaldanud esialgu oma sidemeid Kisljakiga, hiljem aga ütles, et neil kohtumistel ei arutatud Trumpi kampaaniat.

Märtsis taandas Sessions end Venemaa-juurdlusest, sest tema sidemed Venemaaga tekitasid küsimusi. Sessions ei rääkinud kahest kohtumisest suursaadikuga, kui senat teda ametissenimetamisega seoses küsitles.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: