Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Video: Karen Pence kohtus Eesti kunstiterapeutidega

USA asepresidendi abikaasa Karen Pence Tallinnas.
USA asepresidendi abikaasa Karen Pence Tallinnas. Autor/allikas: twitter.com/USEmbTallinn

USA asepresidendi Mike Pence’i abikaasa Karen Pence kohtus esmaspäeval Tallinnas Eesti kunstiterapeutidega ja vaatles Põhja-Eesti regionaalhaigla psühhiaatriakliinikus teraapiaseansi läbiviimist.

Eesti kunstiterapeutide tööd tutvustasid Karen Pence'ile Tallinna Ülikooli loodus- ja terviseteaduste instituudi kunstiteraapiate õppekava juht Eha Rüütel, psühhiaatriakliiniku juhataja Kaire Aadamsoo, psühhiaatriakliiniku kunstiterapeut Katrin Heinloo, Eesti Loovteraapiate Ühingu esinaine Katrin Tibar, Tallinna Ülikooli psühholoogia ja käitumisteaduste suuna juht Aleksander Pulver ning Nõmme Tervisekliiniku, Adeli rehabilitatsioonikeskuse ja Tallinna Laste Vaimse Tervise Keskuse kunstiterapeudid.

Ümarlauda juhtinud Eha Rüütel sõnas, et kohtumisel tutvustati Karen Pence’ile visuaalkunstiteraapia rakendamist Eestis, muuhulgas psühhooside ja kroonilise valu ravis, traumakogemusega lastega ja suitsidaalse käitumisega noorte ja täiskasvanutega, erivajadusega laste ja noorte arengu ja õppetöös edasijõudmise toetamisel, koolikiusamise, üksinduse puhul.

Karen Pence’i erilist tähelepanu on pälvinud kunstiteraapia roll vaimse tervise edendamisel. Ta on kunstiteraapia eriala esile tõstnud nii Ameerikas kui ka mujal maailmas erinevate visiitide käigus ja on töötanud kunstniku ja õpetajana.

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: