Artikkel on rohkem kui viis aastat vana ja kuulub arhiivi, mida ERR ei uuenda.

Valimisliit Vaba Tallinna Kodanik ja Tegus Tallinn alustasid kõnelusi

{{1502096640000 | amCalendar}}

Valimisliit Vaba Tallinna Kodanik ja Tegus Tallinna alustasid esmaspäeval koostööläbirääkimisi. Vaba Tallinna Kodaniku nimekirja esinumber Erik Vest ütles, et võimalik ühinemine selgub augusti lõpuks või septembri alguseks.

"Täna ei saa veel öelda, kas koostööni jõuame. Vaatasime läbi programmid ja meil on väga suur ühisosa, mis annab eelduse, et võiksime jõuda koostööni, aga see sõltub järgmistest kohtumistest. Igasse nädalasse on kavandatud uus kohtumine, augusti lõpuks või septembri alguseks saame välja öelda, kas see koostöö jõuab ühise valimisliiduni," rääkis Vest ERR-ile.

"Nägime, et peaaegu sajaprotsendiline kattuvus on, et eesmärk mille poole liigume on ühine ja see annab optimismi, et järgmiste läbirääkimisetappidega otsustame ühise nimekirjaga välja minna," ütles Vest "Aktuaalsele kaamerale".

Mõis rääkis, et arutelukohti on kaks."Neid on kaks tükki, mis on kõige suuremad küsimused, üks on suhtumine lasteasutustesse, me leiame, et see pole korras Tallinnas. Teine teema on see, et me tahaks linnavalitsust depolitiseerida, et juhtida linna proportsionaalselt valijatelt saadud häältega, et mitte ajada kedagi opositsiooni," sõnas Mõis.

Peamine murekoht kahe liidu ühendamisel on väärtuspõhine, leiab valimisliidu Vaba Tallinna Kodanik esinumber Erik Vest.

"Saatan peitub deitailides. Püüame neid lahendada. Need pole maailmavaateliselt erinevad vaid suhtumine teatud isikutesse," kommenteeris seda Mõis.

Esmaspäeval räägiti Vesti sõnul ka läbi, millised koostöövõimalused on teiste valimisliitudega ehk Edgar Savisaare omaga. Vest ütles, et Vaba Tallinna Kodanik ei soovi koostööd inimestega, kes on korruptsioonisüüdistusega kahtluse all.

Ettevõtjate Jüri Mõisa ja Urmas Sõõrumaa juhitav valimisliit Tegus Tallinn aga nii kategooriline ei ole ja lubab koostööd teha kõigiga. Linnapeana Mõis Savisaart aga ei näe.

"Vaba Tallinna kodaniku üldkoosolekul on paika pandud, kellega me tahame koostööd teha ja kellega mitte. Sealt kriteeriumitest tuleb välja, et me välistame inimesed, kellel on korruptsioonikahtlustus, kes on süüdi mõistetud. Me ei saa nende inimestega koostööd teha, sest kuidas me koos nendega juuriks korruptsiooni välja Tallinnas, kes on selles sees olnud," ütles Erik Vest.

Lõplik otsus ühinemise kohta tehakse septembri alguseks.

Toimetaja: Indrek Kuus

Allikas: ERR

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: